“Şeffaf Beygir” Mahsun’un oldu

Manşet Türkiye

Çanakkale Troia Şeffaf Beygir Film Şenliği’nde, yılın en beğenilen filmi, Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği ‘New York’ta Beş Minare’ seçildi.

Çanakkale’de bu yıl 2’ncisi düzenlenen Geleneksel Uluslararası Çanakkale Troia Şeffaf Beygir Film Şenliği’nde, yılın en beğenilen filmi, Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini üstlendiği ‘New York’ta Beş Minare’ seçildi.

Geleneksel Uluslararası Çanakkale Troia Şeffaf Beygir Film Şenliği, dün gece gösterilen filmlerle sona erdi.

Şenliğin düzenleme komitesi üyeleri basın toplantısı düzenleyerek, bu yıl 1’inci seçtikleri film ve yönetmenini açıkladı. Şenlik Komite Başkanı Başol Özyayla, bu yılki şenlikte Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini üstlendiği ‘New York’ta Beş Minare’ filminin en beğenilen yapıt olduğunu söyledi.

Gelecek yıl düzenlenecek şenlikte Mahsum Kırmızıgül’e verilecek at motifli ödülü basın mensuplarına gösteren Özyayla, “Önümüzdeki yıl şenliğin 3’üsünü düzenleyeceğiz. Mahsun Kırmızıgül’ü de ödülünü almak üzere Çanakkale’ye davet edeceğiz” dedi.
Şeffaf Beygir Seçici Kurul Sözcüsü ve İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural da Mahsum Kırmızıgül’ün yönetmenliğini üstlendiği New York’ta Beş Minare adlı filmin Çanakkale halkı tarafından birinci seçildiğini söyledi.

Özkan Vural, şenlik süresince ‘Av Mevsimi’, ‘Çakallarla Dans’, ‘Çınar Ağacı’, ‘Çoğunluk’, ‘Kar Beyaz’, ‘Kavşak’, ‘New York’ta Beş Minare’ ve ‘Sinyora Enrica’ adlı filmlerin gösterildiğini de hatırlattı.

[Ntvmsnbc]

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up