Seattle Türk Film Festivali ‘Kısa’ları Bekliyor!

Festivaller Manşet

5-8 Kasım 2015 tarihleri arasında Seattle Türk Film Festivali kapsamında yapılacak olan Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı.

seattle-kisa

Seattle Türk Film Festivali bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleşmekte olan Kısa Film Yarışması’nı kazanan yarışmacı Seattle’a uçuyor. Uçuş ve konaklama masrafları festival tarafından karşılanıyor. Birinci olan yarışmacı festival boyunca gerçekleşecek turlu etkinliklerin bir parçası oluyor. Birincilik ödülünün yanı sıra dereceye giren bütün filmlere yarışmada kazandığı dereceyi belirten sertifika veriliyor.

Basta, 40 yılı aksin bir süredir Amerika’nın en prestijli uluslararası film festivali olan Seattle Uluslararası Film Festivaline ev sahipliği yapan Seattle’da Türk Sinemasını tanıtmak ve farkındalığını arttırmak üzere yola çıkan Seattle Türk Film Festivali Kısa film Yarışması ülkemizde kısa filmlere emek verenler için dünyaya acılan bir kapı olmayı ve uluslararası arenada seyirciyle buluşturmayı hedefliyor.

Festival süresince yerli ve yabancı ünlü isimlerin katılımlarıyla, özel program ve çeşitli organizasyonlar ile hem teorik hem de pratik tartışmaların gündeme getirilmesi planlanıyor.

Katılım şartları için tıklayın…

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up