Screen Actors Guild Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dünya Manşet

26 Şubat’ta verilecek Oscar ödüllerine giden yoldaki aşamalardan biri olan Oyuncular Birliği (Screen Actors Guild) ödülleri önceki gün sahibini buldu.

‘Duyguların Rengi’ (The Help) filmindeki rolüyle Viola Davis en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi olurken, “The Artist” filmindeki rolüyle Jean Dujardin en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Duyguların Rengi’nden Octavia Spencer en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanırken, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü de ‘Beginners’ filmindeki performansıyla 82 yaşındaki emektar film yıldızı Christopher Plummer’ın oldu. Ayrıca, ‘Duyguların Rengi’ filminin tüm oyuncuları en iyi oyuncu ekibi ödülünü de kazandı. Gecede, Mary Tyler Moore da Oyuncular Birliği’nin hayat boyu başarı ödülünün sahibi oldu. Oscar’lardan önce verilen Oyuncular Birliği ödüllerini kazananların, Oscar ödüllerini kazanmada da büyük bir avantaj elde ettiği kabul ediliyor.

Zaman

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up