Savaştan Sonra – Mudbound’dan Altyazılı Fragman

Hollywood Yakında
Savaştan Sonra – Mudbound’dan Altyazılı Fragman

90’ıncı Oscar ödüllerinde 4 dalda aday olan Savaştan Sonra – Mudbound’dan Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.

Kadrosunda Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige, Garrett Hedlund ve Jason Mitchell‘in yer aldığı Mudbound, Oscar adayı olan ilk kadın görüntü yönetmeni (Rachel Morrison) olarak tarihe geçti.

Mudbound’un konusu:

II. Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında, Mississippi’de çamurun esir aldığı bir çiftlikte, köleliğin kâğıt üstünde sona erdiği ancak sosyal yaşamdaki adaletsizliğin şiddetle sürdüğü yıllar… Büyük şehirdeki konforlu hayatlarından, baba yadigârı toprağın bulunduğu kırsala göç etmek zorunda kalan Laura ve kocası Henry, çocuklarını yetiştirirken çiftlik hayatının zorluklarıyla yüzleşmeyi öğrendiği Mudbound’da, nesillerdir çiftlikte çalışan Jackson Ailesi ise yeni kazandıkları hakların bilinci ve ilk kez toprak sahibi olmanın heyecanına rağmen, sosyal yaşamlarında ırkçı ön yargılarla boğuşmaya devam eder. Aynı çiftliği paylaşan bu iki ailenin savaştan birer kahraman olarak dönen iki genç oğlu, memleketlerinde devam eden ırk savaşına esir olmamayı seçerek sıra dışı bir dostluk kurmaya başlar.

Hillary Jordan’ın savaş, dostluk, ırkçılık ve toprak mücadelesini merkeze aldığı aynı adlı romanında beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Dee Rees oturuyor.

Mudbound, 2 Mart 2018′de vizyonda.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up