Sarayın Gözdesi

Vizyondakiler

18. yüzyılın başlarında İngiltere, Fransızlarla savaş halindedir. Yine de, ördek yarışları ve ananas ziyafetleri yükselişe geçmektedir. Sağlığı zayıf olan Kraliçe Anne ülkenin tahtında otururken, yakın arkadaşı olan Leydi Sarah da bir yandan kraliçenin bozulan sağlığı ve değişken mizacıyla ilgilenmekte, bir yandan da onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliği ile kendini Leydi Sarah’ya sevdirir. Sarah, Abigail’i kanatlarının altına aldığında, Abigail de aristokratik köklerine dönme şansı bulur. Savaşın siyaseti Sarah için oldukça zaman alıcı hale geldikçe, Abigail kraliçenin arkadaşı olma görevini üstlenir. Onların övgüye değer dostlukları, Abigail’e emellerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadın, erkek ya da politik hamlenin yoluna çıkmasına izin vermeyecektir.

‘Köpek Dişi’, ‘The Lobster’ ve geçtiğimiz sene de ‘Kutsal Geyiğin Ölümü’ filmiyle karşımıza çıkan Oscar adayı Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Olivia Colman, Rachel Weisz, Emma Stone, Nicholas Hoult, Mark Gatiss, Joe Alwyn ve Jenny Rainsford gibi isimler de yer alıyor.

Yönetmen
Yorgos Lanthimos

Senaryo
Tony McNamara
Deborah Davis

Oyuncular

Olivia Colman
Rachel Weisz
Emma Ston
Nicholas Hoult
Mark Gatiss
Joe Alwyn
Jenny Rainsford

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up