Saraybosna Türk Film Festivali Başlıyor

Festivaller Manşet

presprojekcije

7. Saraybosna Türk Film Festivali, “Son Mektup” filminin gösterimiyle bugün başlıyor.

Bu yıl Saraybosna’nın yanı sıra Zenitsa’da da düzenlenecek festivalde ayrıca “Mucize”, “Kelebeğin Rüyası”, “Bir Zamanlar Anadolu’da”, “Aşk Tesadüfleri Sever” ve “Fetih 1453” filmleri de gösterilecek.

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından düzenlenen festival 22-27 Nisan tarihleri arasında Saraybosna’da, 28 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında ise Zenitsa’da yapılacak.

Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Soner Şahin Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, bu yılki film festivali için çok özel ve çok güzel filmler seçtiklerini belirterek, festival kapsamında “Mucize”, “Kelebeğin Rüyası”, “Bir Zamanlar Anadolu’da”, “Aşk Tesadüfleri Sever” ve “Fetih 1453” filmlerinin gösterileceğini söyledi.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı olması dolayısıyla bu yılki festivali Çanakkale Zaferi’ne adamak istediklerini ifade eden Şahin, bu nedenle 7. Saraybosna Türk Film Festivali’nin açılışını “Son Mektup” filmi ile yapacaklarını vurguladı.

Festival açılışının yarın Saraybosna’daki Ulusal Tiyatro’da yapılacağını söyleyen Şahin, filmlerin 23-27 Nisan tarihleri arasında ise “Meeting Point” sinemasında Boşnakça ve İngilizce alt yazılı olarak ücretsiz seyredilebileceğini belirtti.

Şahin, festivalde gösterilecek filmlerin son derece özenle seçilmiş, sinemalarda beğeniyle izlenmiş, ödüllü filmler olduğuna işaret etti.
Festivalin Saraybosna’nın ardından Zenitsa’da da devam edeceğini aktaran Şahin, sinemaseverlerin 28 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında Zenitsa’daki “Multiplex Ekran” sinemasında filmleri ücretsiz izleyebileceğini ifade etti.

Ünlü konuk olmayacak

Önceki yıllarda Osman Sınav, Kenan İmirzalioğlu, Mehmet Günsur ve Selma Ergeç gibi ünlü isimleri ağırlayan Saraybosna Türk Film Festivali bu yıl özel konuk ağırlamayacak.
Şahin, festivalin açılışını yapacak olan “Son Mektup” film ekibini Saraybosna’da konuk etmek istediklerini belirterek, “Ancak filmin ekibi daha önceden Avustralya’daki bir festivalle anlaştıkları için bu ülkede olacak. O yüzden bu sene ünlü isim olmayacak” diye konuştu.

YeniŞafak

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up