Saraybosna Film Festivali’nin açılış filmi Pjer Žalica imzalı Focus, Grandma oldu

Avrupa Sineması Günün Haberi
Pjer Žalica imzalı “Focus, Grandma” filmi, 26. Saraybosna Film Festivali’nin açılışını gerçekleştirecek.

Bosna Hersek’te bu yıl 26’ncısı düzenlenecek olan Saraybosna Film Festivali’nin açılış filmi belli oldu. Bosnalı yönetmen Pjer Žalica‘nın yönetmenliğini üstlendiği “Focus, Grandma” filmi, festivalin açılışını gerçekleştirecek.

Nisan 1992’de Bosna Savaşı’nın ilk aylarında geçen hikaye, aile büyüğü olan annelerinin ölüm yatağında toplanmak üzere Saraybosna’ya dönen aile üyelerini takip ediyor. Ancak doktorların, annelerinin yaşamak için sayılı dakikaları olduğuna dair tahmini günlere dönüşürken, aile Saraybosna’daki büyük bir aile evine odaklanan bir miras üzerine tartışır.

TRT‘nin ortak yapımcı olarak yer aldığı Focus, Grandma filminin oyuncu kadrosunda Jasna Žalica, Emir Hadžihafizbegović, Alma Prica, Jadranka Đokić ve Vedrana Božinović yer alıyor. 

14-21 Ağustos’ta düzenlenecek 26. Saraybosna Film Festivali’nin (SFF) jüri başkanlığını Oscar ödüllü Fransız yönetmen, yapımcı ve senarist Michel Hazanavicius üstlenecek.

Kaynak: Screendaily

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up