San Sebastian Film Festivali İstanbul’da

Genel

San Sebastian Film Festivali’nin program yetkilisi, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin yürüttüğü Festivaller İstanbul’da 2015 projesi kapsamında sırasıyla 30 Haziran – 3 Temmuz tarihlerinde İstanbul’a geliyor.

san

Projeye başvuruda bulunan filmler, festival yetkilisi tarafından izlenecek ve bir ön eleme yapılacak. Etkinlik kapsamında filmlerini sunan yönetmen ve yapımcılar ile sektör temsilcileri, festival yetkisiyle bir araya gelme fırsatı bulacak.

Türk sinemasının önemli uluslararası festivallerde ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında, geçtiğimiz sene Kaan Müjdeci’nin Sivas filmi Venedik Film Festivali’ne, Emine Emel Balcı’nın Nefesim Kesilene Kadar filmi ile Faruk Hacıhafızoğlu’nun Kar Korsanları isimli filmleri Berlin Film Festivali’ne seçilmişti. Festivaller İstanbul’da projesi dahilinde 2015 yılı içinde Toronto, Berlin, Rotterdam ve Sundance Film Festivalleri program yetkilileri de ayrıca Türkiye’ye gelecek.

Kaynak:TSA

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up