”Samuel L. Jackson’la Oynamak Ders Gibiydi”

Dünya

Mehmet Kurtuluş, Jalmari Helander

Mehmet Kurtuluş yeni filmi “The Big Game” hakkında açıklamalarda bulundu.

Daha önce “Pars: Kiraz Operasyonu” ve “Duvara Karşı” filmleriyle büyük beğeni toplayan aynı zamanda “Duvara Karşı” filmiyle Uluslararası Berlin Film Festivali’nde Berlinale ödülü kazanan Mehmet Kurtuluş, yönetmenliğini Jalmari Helander’in üstlendiği ve çekimlerine geçtiğimiz Eylül ayında Alp Dağları’nda başlanan “The Big Game” filminde Samuel L. Jackson’la beraber kamera karşısında geçti.

Gurur verici bir projeydi

Samuel L. Jackson, Jim Broadbent ve Felicity Huffman gibi önemli oyuncularla birlikte rol alan, Hazar karakterini canlandıran Mehmet Kurtuluş “The Big Game” filmiyle ilgili ilk kez konuştu.

Çekimleri kısa süre önce tamamlanan ve önümüzdeki yıl gösterime girmesi beklenen film hakkında konuşan Mehmet Kurtuluş rol arkadaşı Samuel L. Jackson ve filmin yönetmeni Jalmari Helander hakkında şunları söyledi: “Bu boyutta olan bir proje benim için bir ilkti. Sınırlarımı zorlayan ve gurur veren bu projede yer almak keyif vericiydi.” diyen Kurtuluş, “ Samuel L. Jackson’la çalışmak aynı zamanda benim için bir oyunculuk dersi oldu. Böyle bir fırsatı kaçıramazdım. Kendisi cana yakın ve esprili bir karakter. Samuel L. Jackson’ın tecrübesi ve profesyonelliği sayesinde kendimi bazen prova yapmadan sahneyi çekerken buldum.” dedi.

Yaratıcılığın yüksek olduğu bir proje oldu

Daha önce çektiği “Rare Exports” filmiyle dikkat çeken Finlandiyalı yönetmen Jalmari Helander’le çalışmanın çok keyifli olduğunu dile getiren Kurtuluş, “Helander’in sakinliği bu hareketli projeyi daha da verimli hale getirdi, bu yüzden yaratıcılığın yüksek olduğu bir proje oldu” dedi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up