Salgınla Savaşın Hikayesi “Hastane İstanbul Korona”

Manşet Türkiye

Tamamı yoğun bakımda geçen ve dünyanın pandemiye ilişkin ilk belgesel serisi olma özelliğine sahip TRT’nin “Hastane İstanbul Korona” belgeseli yeni bölümünde çok çarpıcı görüntüleri ekranlara getirecek.

TRT’nin Hastane İstanbul Korona belgeseli yeni bölümünde nefesleri kesecek. Yüzyılın salgın mücadelesinde en kritik noktalar olan yoğun bakım servislerindeki Türk sağlık çalışanlarının salgına yakalanan hastaları hayatta tutma mücadelesini ekranlara getiren belgesel, 7’nci bölümünde koronavirüsün hafife alınmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatacak.

Merakla beklenen yeni bölümde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Başhekim Doktor Zekai ve Doktor Çağdaş’ın koronavirüsle olan savaşları ekrana gelecek. Doktor Seval ve ekibi ise tedaviyi reddeden Suriyeli yaşlı bir koronavirüs hastasının kurtuluşuyla sona eren, benzerine ender rastlanan, sıra dışı bir hikâyenin kahramanı olacak.

Yaşamla ölüm arasındaki mücadeleyi tüm gerçekçiliğiyle gözler önüne seren Hastane İstanbul Korona belgeseli yeni bölümüyle 4 Kasım Çarşamba saat 22.00’de TRT Belgesel’de.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up