Salgın Sonrası İnsanların Sinemalara Dönüşüyle İlgili Anket Yapıldı

Hollywood
Performance Research’ün ABD’de koronavirüs salgını sonrası insanların sosyal faaliyetlere ne kadar katılacağı konusundaki anketin sonuçlarını yayınladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sosyal yaşamı durma noktasına getirdi. İnsanlar hastalığın bulaşma riskini göz önünde bulundurarak sosyal bir izolasyona çekildi. Salgının geride bırakılmasının ardından yaşamın ne kadar canlanacağı merak konusuyken, Performance Research‘ün ABD’de yaptığı anketin sonuçları merakı giderdi.

Performance Research‘ün yaptığı araştırmaya göre, koronavirüs salgınını nedeniyle artan endişe ve izolasyondan sonra, ABD’deki izleyiciler, salgın krizi azaldığında sosyal faaliyetlere geri dönme konusunda pek istekli değiller.

ABD’de 1.000 kişinin katıldığı ankette, katılımcıların %44′ü salgının ortadan kalkmasından sonra bile daha az sosyal etkinliklere katılacaklarını,% 38‘i de aynı sayıyla ve %18‘i de daha çok katılacaklarını belirtti. Ankete katılanların %47‘si büyük bir kamu etkinliğine gitme fikrinin “uzun süre korkutacağına” karar verdi.

Sinema salonları için yapılan ankette ise katılımcıların %49‘u geri dönmeleri için “birkaç ay” geçmesinin ve %28‘i güvenli olduktan sonra sinemalara gideceğini söyledi. Katılımcıların %5‘i filmlere pandemi sonrası daha sık gitmeyi planladıklarını, %58‘i ise katılımlarının değişmeyeceğini söyledi.

Ancak anket sonuçları tamamen kötü değil; %46‘sı halka açık etkinliklere her zamankinden daha fazla değer vereceğini ve %53‘ü pandemi bittikten sonra “sevdiğim etkinliklere katılmak için şimdiden yoğun bir istek duyduklarını” dile getirdi.

Kaynak: Variety

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up