Bizimle İletişime Geçin

Hollywood

Salgın Nedeniyle Akademi Ödülleri’nde Alınan Yeni Kararlar

Akademi’den önemli adım.

Yayınlandı

tarihinde

Salgın nedeniyle birçok filmin vizyon tarihinin ertelenmesi ve sinemaların kapanmasının ardından, Akademi kurulu ödül töreniyle ilgili aldığı yeni kararları açıkladı.

Önümüzdeki yıl 93. kez gerçekleştirilecek Akademi Ödülleri‘nde önemimli değişiklikler yapıldı. Salı günü bir araya gelen yönetim kurulu, bir filmin Oscar’a aday olması için 7 gün boyunca sinemalarda gösterilmesi kuralını kaldırdı.

Salgın nedeniyle kapatılan sinema salonları ve ertelenen film çekimlerini göz önüne alan Akademi, vizyon tarihleri önceden belirlenmiş ancak gösterime giremeyen ve dijital olarak yayınlanan yapımları aday olarak kabul edecek.

Akademi başkanı David Rubin ve Dawn Hudson yaptığı açıklamada, “Akademi, filmlerin büyüsünü bir sinema salonunda görmekten daha iyi bir yol olmadığına inanıyor. Buna olan bağlılığımız değişmedi ve değişmez. Bununla birlikte, tarihsel olarak trajik COVID-19 salgını, ödüllere uygunluk kurallarımızda bu geçici istisnayı zorunlu kılmaktadır. Akademi bu belirsizlik döneminde üyelerimizi ve çalışma arkadaşlarımızı desteklemektedir. Özellikle izleyiciler filmleri her zamankinden daha fazla takdir ettiklerinde, çalışmalarının görülmesinin ve kutlanmasının önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Akademi ayrıca, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu kategorilerinin tek bir ödülde birleştirileceğini ve böylelikle toplam kategori sayısının 23’e düşürüleceğini açıkladı.

93. Oscar yayını 28 Şubat 2021’de düzenlenecek.

Kaynak: Variety

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollywood

George Clooney ve Julia Roberts’lı “Ticket to Paradise” Çekimleri Durdu

Filmin çekimleri, COVID-19 virüsü sebebiyle durduruldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Çekimlerinin bitmesine iki hafta kalan George Clooney ve Julia Roberts’lı “Ticket to Paradise” filminin prodüksiyonu, COVID-19 virüsü sebebiyle durduruldu.

Universal tarafından üretilen “Ticket to Paradise” filminin Avustralya’daki çekimleri, dünyayı etkisi altına almış COVID-19 virüsü sebebiyle durduruldu. Prodüksiyonu duran filmin yıldızları George Clooney ve Julia Roberts’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne geri döndüğü bildirildi. Çekimlerinin tamamlanmasına son iki hafta kalan filmin üç aylık bir ara verdiği konuşuluyor.

Mamma Mia filmi ile ün kazanan Ol Parker tarafından yönetilen Ticket to Paradise‘ın 21 Ekim 2022’de vizyonda olması planlamıştı. Filmin uzun bir araya girmesi, vizyon tarihinin de ertlenmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Parker‘ın senaryosuna da imza attığı filmin konusu şekilde: Kısa bir süre önce Chicago Üniversitesi’nden mezun olan Wren Butler, ey yakın arkadaşı Lily ile Bali’ye gider. Burada yaşayan bir adamla tanışan Lily, ani bir evlilik kararı alır. Bunun üzerine Lily’nin ebeveynleri, kendilerinin 25 yıl önce yaptığı hayatı çocuklarının yapmasını engellemek için harekete geçer. Bu sırada düğün hazırlıkları için Bali’de kalan Wren de hayatının aşkı ile karşılaşır.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Daniel Radcliffe “Weird Al’ Yankovic”i Canlandıracak

Filmi Eric Appel yönetecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Daniel Radcliffe

Weird Al’ Yankovic’in biyografisi olacak “Weird: The Al Yankovic Story” filminde isme Daniel Radcliffe hayat verecek.

Daniel Radcliffe, “Weird: The Al Yankovic Story” filminde, Grammy ödüllü müzisyen Weird AlYankovic‘i canlandıracak. Film, Roku’nun ilk orijinal biyografi filmi olacak ve yalnızca The Roku Channel’da yayınlanacak. Proje, Funny Or Die ve Tango yapımcı şirketleri tarafından üretilecek. Yankoviç filmin senaryosunu, Weird: The Al Yankovic Story‘nin yönetmen koltuğuna da oturacak Eric Appel ile birlikte yazdı.

Son olarak Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts ile seyirci karşısına çıkan Radcliffe‘in başrolünü üstlendiği filmin prodüksiyonu, şubat ayı başlarında Los Angeles’ta başlayacak. Beş kez Grammy kazanan Weird AlYankovic ise 2014 yılında çıkardığı Mandatory Fun ile Billboard’un En İyi 200 listesinde bir numaradan giriş yapan ilk komedi albümünün sahibi olarak anılıyor.

Variety

Okumaya Devam Et

Hollywood

Yvette Mimieux 80 Yaşında Hayatını Kaybetti

İsmin ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yvette Mimieux

Yer aldığı yapımlarla bir döneme damga vuran oyuncu “Yvette Mimieux”, 80 yaşında hayatını kaybetti.

Where the Boys Are, The Time Machine, Light in the Piazza, Toys in the Attic, Dark of the Sun ve The Picasso Summer gibi filmlerde rol alan aktris Yvette Mimieux hayatını kaybetti. 80 yaşında aramızdan ayrılan isim, filmlerinin çoğunu 1960’larda çekmişti. Mimieux, Disney’in 1979 tarihli bilim kurgu filmi “The Black Hole”un yıldızları arasında da bulunuyordu.

En çok The Time Machine’deki çıkışıyla tanınan Mimieux, oyunculuk kariyeri boyunca üç Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi. Hollywood yıldızının ölüm sebebi ise henüz açıklanmadı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler