“Saklı” Aralık’ta Vizyonda

Türkiye

Selim Evci’nin üçüncü uzun metrajı Saklı Aralık ayı bitmeden vizyona giriyor. Montreal’de dünya prömiyerini yapan Saklı’nın kadrosu da epey zengin ve kalabalık. Settar Tanrıöğren, İlhan Şeşen, Türkü Turan ve Pelin Akil filmin başrollerini paylaşıyor.

İki ailenin birbirleriyle kesişen saklı hayatlarını konu alan film, aynı zamanda insanın kendi içindeki ‘saklı’ duygularına da işaret ediyor. 52. Antalya Film Festivali’nde Altın Portakal için yarışan film, Cezayir’de gerçekleşecek olan Annaba Film Festivali’nde resmi yarışma bölümünde yer alırken, Kerala Uluslararası Film Festivali’nde de dünya seçkisinde gösterilecek.

settar tanrıöğen

Senaryoyu da kendisi kaleme alan Selim Evci filmine dair şunları söyledi: “İnsanın hayatta oluşturduğu saklı alanlarda doğasını arayışı, ruhunun derinliklerine yaptığı yolculuklar, utançları, gizlenme arzusu… Saklı, bu arayış ve davranış biçimleriyle birlikte ailede başlayan, toplum içerisinde deneyimlenerek öğrenilen ahlak kavramını algılamaya, bu bağlamda toplumun reflekslerine ayna tutmaya çalışıyor.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up