Sağlıklı Fikirler Senaryo Yarışması

Etkinlikler

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) , İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği ve Yeşilay işbirliğiyle düzenlenen “Sağlıklı Fikirler” senaryo yarışmasına başvurular devam ediyor.

Ekran Resmi 2016-04-27 13.03.07

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) Başkanı Mehmet Güleryüz bir basın açıklaması yaparak ; “Geçtiğimiz yıl SETEM – Yeşilay işbirliği ile uyuşturucu madde bağımlığıyla mücadele kapsamında ‘İkinci Adım Yok’ başlıklı senaryo yarışması düzenlemiştik. Rekor sayıda başvurunun gerçekleştiği yarışmanın jürisi sektörün profesyonelleri ve akademisyenlerden meydana geliyordu. İlk üçe giren eserler SETEM’in oluşturduğu profesyonel bir ekip ve SETEM Akademi öğrencilerinin katılımıyla çekilmişti. Ortaya çıkan filmler halen hem kamu spotu hem de eğitim filmi olarak televizyon kanallarında ve çeşitli mecralarda gösteriliyor. Bu yıl ise “Sağlıklı Fikirler” başlıklı bir senaryo yarışması ve eğitim programı sürdürüyoruz. Projemiz gençleri tehdit eden dört bağımlılık türü (Tütün, Alkol, Uyuşturucu Madde ve Teknoloji bağımlılıkları) konusunda bilinçlendirme ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Hedef kitlemiz Sinema-TV alanında eğitim gören, İletişim Fakültesi, Yüksek Okul öğrencileri, hali hazırda sektörde çalışan meslektaşlarımız ve sinemaya ilgi duyan gençler ve yetişkinlerden oluşuyor.”

Ekran Resmi 2016-04-27 13.04.03

“Sağlıklı Fikirler” senaryo yarışmasına katılacak eserler sektör çalışanları ve akademisyenlerden oluşan bir jüri kurulu tarafından değerlendirilecek. Etkili, özgün ve prodüksiyon açısından uygulanabilir senaryoların seçileceği yarışma sonucu; 4 kategori için ilk üçe giren toplamda 12 senaryo Meslek Birliğimiz SETEM tarafından oluşturulacak profesyonel bir ekip ve SETEM Akademi öğrencilerinin katılımıyla çekilecek. Ayrıca Alkol, Tütün, Teknoloji ve Uyuşturucu konularında ; birincilere 3.000 TL, ikincilere 2.000 TL, üçüncülere ise 1.000 TL. telif bedeli ödenecek. Senaryo yarışmamıza başvurular, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar başvurmak mümkün. Şartname ve ayrıntılı bilgiler www.setem.org.tr ve www.setemakademi.com adresinde mevcut.

Değerlendirme sonuçlarını 15 Haziran 2016 günü yukarıda adı geçen web sitelerinde ilan edilecek ayrıca dereceye giren arkadaşlara telefon ve e-posta ile bilgi verilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up