Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Ödülleri Sahiplerini Buldu

Günün Haberi Türkiye

Bu yıl 7. kez düzenlenen Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu.

Yılın en başarılı kadın oyuncu ödülü “Gayri Resmi Hürrem” oyunundaki performanslarıyla i İpek Atagün Gezener ve Gülin Ersoy layık görülürken yılın en başarılı erkek oyuncu ödülü ise “Tolstoy ve Anna” oyunundaki performansı ile Oktay Dal’a verildi.

7. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri töreni, Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Yıldız Kenter Salonu’nda gerçekleştirildi.

Geleneksel “Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü bu yıl Gönül Orbey’e verildi.

Sadri Alışık Ödülleri’ni Kazananlar

Komedi, müzikli oyun ya da müzikal dalında yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülü Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan “Rumuz Goncagül” isimli oyundaki performansı ile Dilara Keyf Günüç’e, yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncu ödülü Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” oyunundaki rolüyle Meltem Bayraktar’a, yılın en başarılı erkek oyuncusu da Ankara Devlet Tiyatrosu’ndaki “Yaşlı Kadının Ziyareti” isimli oyunun performansı ile Ahmet Türkoğlu’na verildi. Yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülüne de Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan “Felatun Bey ile Rakım Efendi” oyundaki rolüyle Bülent Çiftçi, değer bulundu.

Yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncusu ödülüne Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan “Kurnaz Aşıklar” oyundaki performansı ile Buket Türkyılmaz, yardımcı erkek oyuncusu ödülüne ise aynı oyundaki rolüyle İsmet Numanoğlu, layık görüldü.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up