‘Sadri Alışık’ Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye

Sadri Alışık Tiyatro & Sinema Oyuncu Ödülleri dün akşam gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu.

sadri-alısık-odul

Şebnem Hassanisoughi, Elifcan Ongurlar ve Nilay Erdönmez

18. si düzenlenen ödül töreni Mustafa Kemal Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bu yıl 18.si gerçekleştirilen gece Serkan Çağrı ve Öykü Gürman nostaljik şarkıları icra etmesiyle başladı. ‘Şarkılar Seni Söyler’, ‘Senede Bir gün’, ‘Seven Ne yapmaz’, ‘Aşkın Bahardı’, ‘Feride’ ve ‘Azize’ şarkılarını canlı canlı icra eden Çağrı ve Gürman büyük alkış aldı.

Daha sonra Yeşilçam sinemasında ismini altın harflerle yazdıran ve aramızdan ayrılan oyuncuların fotoğraflarından oluşan UNUTULMAYANLAR slayt gösterisi yapıldı.

Ödülleri Sinema ve Tiyatro dünyasından ünlü isimlerin verdiği geceyi Yekta Kopan sunarken gecede Levent Yüksel de en güzel şarkılarını seçkin misafirler için söyledi.

Sinema dalında Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü’nü kızı Yasemin Bora tarafından Dilan Aksüt ve Elifcan Ongurlar’a, Ayhan Işık Özel Ödülü Şebnem Hassannisaughi, Jüri Özel Ödülü Nilay Erdönmez’e verildi.

Ayrıca sinema dalında Onur ödülüne layık görülen Türk Sinemasının efsane isimlerinden Cüneyt Arkın, başarılı yazar Umur Bugay, Emek Sineması eski müdürü Hikmet Dikmen ve Tiyatro dalında Onur ödülü alan usta oyuncu Haldun Dormen dakikalarca büyük bir coşkuyla ayakta alkışlandı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up