‘Sadece Sinema’nın Konuğu Zeynep Özbatur Atakan

TV'de Sinema

ZEYNEP OZBATUR ATAKAN

Ezgi Sütçü’nün sunumuyla her hafta birbirinden özel konu ve konukların yer aldığı Sadece Sinema’nın bu haftaki konuğu yapımcı Zeynep Özbatur Atakan.

29 Kasım’a kadar devam eden “Asya’nın Oscarları” olarak bilinen 9. Asya Pasifik Film Ödülleri ve 2. Brisbane Asia Pacific Film Festivali kapsamında konuk ülke olan Türkiye “Turkish Waves” etkinliğini ile temsil ediliyor. Yapımcı Zeynep Özbatur Atakan festivalin ayrıntılarını Sadece Sinema’da anlatıyor.

Programda ayrıca fantastik bir dünyada geçen popüler video oyunundan sinemaya uyarlanan Warcraft ile sinemaseverlerle buluşuyor.

Son yılların en dikkat çeken oyuncularından Michael Fassbender, bu hafta gösterime giren “Sakin Batı”da, aşkının peşinden Amerika’nın en tekinsiz topraklarında yolculuğa çıkmış bir karaktere hayat veriyor. Önümüzdeki hafta “Macbeth”te de izleyeceğimiz Fassbender’ın beş unutulmaz performansı ise Sadece Sinema özel dosyasında mercek altına alınıyor.

Türk Filmleri köşesinde ise sinema macerası 1988’de “A Ay!” ile başlayan, az ama öz üreten bir sinema yönetmeni olarak sinemamızda kendine has bir yer edinen Reha Erdem ve Kosmos filmi yer alıyor.

Gösterime giren filmleri, sinema dünyasına dair son gelişmeleri, etkinlikleri ve güncel olayları merak edenler için Sadece Sinema, Ezgi Sütçü Ercan’ın sunumuyla Cuma günü 12.05 ve 19.05’te; Pazar günü 15.20’de TRT Haber ekranlarında…

——————-

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up