Sadece Aşk

Genel

saziye-ayas

Güney Kore yapımı Always Only You yani Daima Sadece Sen filmi görme yetisini kaza sonucu kaybetmiş genç bir kız ile gençliğinde serserilik yapmış genç adamın hayatlarının tevafuk eseri kesişmesi ile başlıyor.
Genç adam ve genç kız birbirlerini tanıdıkça daha önce de birbirlerinin hayatında farketmeden de olsa büyük etkiye sahip olduklarını öğreniyorlar.
Fakat bu rastlantı maalesef kötü hatıraların kapısını da aralıyor ve ikisinin arasında büyük engeller teşkil ediyor.Ama her olumsuzluğa rağmen geçmişi unutabildikleri anda mutluluğa koşup sonsuza dek mutlu mesut yaşıyorlar.
alwaysjapan-1

Güneşi görmek mi hissetmek mi?
Görmeyen biri ile empati nasıl kurulur bilmiyorum. Ama görme engeli birinin bambaşka daha güzel bir dünyada yaşadığını düşünüyorum nedense. Ancak gözlerimi kapatıp ellerimi güneşe doğru uzatınca ben de sadece görmeyen bir insanın hayattan aldığı tada biraz olsun yaklaşabileceğimi sanıyorum.
***
Kore demek sırtta taşınan sevgililer, çekilen çileler ve yapılan fedakârlıklar demek benim için. Kimilerine Yeşilçam’ ı andıran olaylar içerse de G.Kore yapımı- nerdeyse- her film dünyanın anlamını bir kez daha keşfetmemi sağlıyor. Bir sonraki filme kadar hayatın anlamının izlediğim filmde bulduğum şey olduğunu düşünüyorum.

IMG_20131204_135612

Böyle hissetmemde oyuncuların da büyük katkısı oluyor. I’m sorry I love you dizisi ile bütün dünyayı yasa boğan So Ji Sub namı diğer ajussi (bay) karizmatik duruşu ve yüzündeki o derin hüzün ile bizi kedere sürüklerken, kızın (Sarayın İncisi) kalbinde çiçekler açtırmayı başarıyor.
Oyuncu kadrosu güzel ve oyunculuklar inandırıcı. Senaryo bizi nerde ağlatacağını ve nasıl hikâyenin içine çekeceğini iyi biliyor.

İç acıtıyor, ağlamadan bırakmıyor. Neşeli bir hafta sonu geçirmek istesek de film bizi sıradan insanlar olduğumuza şükredecek halde bırakıp gelecek haftaya hazırlıyor.

always-
Kız görme yetisini kaybediyor; adam yaşam sanatı konusunda yeteneksiz. Afiş birçok şeyi anlatıyor aslında.

Kız adam olumsuz tutumundan sıyrılıp hayatı gönül gözüyle görmeye başlasın ; adam ise içindeki kötülükleri kız görmesin diye gözlerini kapatmaya çalışıyor ve ikisi de sonunda muvaffak oluyor ama öncesinde adam o kadar utanıyor ki; görme engelli olduğu halde kızın gözlerine bakamıyor kimi zaman ve hepimiz gibi kalbi bu kadar güzel gören yaşam dolu bir kızın renkleri göremediğine inanmak istemiyor …

Not; Unutmadan söyleyelim 14 Mart’da aynı film ülkemizde Sadece Sen ismiyle vizyona girecek; başrollerini Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol paylaşacak. Bu yüzden filmi izleyip izlememek size kalmış. İster erken davranıp orjinalinden izleyin; isterseniz Mahsun Kırmızıgül tarafından Türkiye’ye uyarlanmasını bekleyin.
Ama bence ikisini birden izlemenizde bir sakınca yok ;)
Güzel Seyirler….

Filmin Notu; 7.5
Aile ile izlenebilir.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up