Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Sadece Aşk

Yayınlandı

tarihinde

saziye-ayas

Güney Kore yapımı Always Only You yani Daima Sadece Sen filmi görme yetisini kaza sonucu kaybetmiş genç bir kız ile gençliğinde serserilik yapmış genç adamın hayatlarının tevafuk eseri kesişmesi ile başlıyor.
Genç adam ve genç kız birbirlerini tanıdıkça daha önce de birbirlerinin hayatında farketmeden de olsa büyük etkiye sahip olduklarını öğreniyorlar.
Fakat bu rastlantı maalesef kötü hatıraların kapısını da aralıyor ve ikisinin arasında büyük engeller teşkil ediyor.Ama her olumsuzluğa rağmen geçmişi unutabildikleri anda mutluluğa koşup sonsuza dek mutlu mesut yaşıyorlar.
alwaysjapan-1

Güneşi görmek mi hissetmek mi?
Görmeyen biri ile empati nasıl kurulur bilmiyorum. Ama görme engeli birinin bambaşka daha güzel bir dünyada yaşadığını düşünüyorum nedense. Ancak gözlerimi kapatıp ellerimi güneşe doğru uzatınca ben de sadece görmeyen bir insanın hayattan aldığı tada biraz olsun yaklaşabileceğimi sanıyorum.
***
Kore demek sırtta taşınan sevgililer, çekilen çileler ve yapılan fedakârlıklar demek benim için. Kimilerine Yeşilçam’ ı andıran olaylar içerse de G.Kore yapımı- nerdeyse- her film dünyanın anlamını bir kez daha keşfetmemi sağlıyor. Bir sonraki filme kadar hayatın anlamının izlediğim filmde bulduğum şey olduğunu düşünüyorum.

IMG_20131204_135612

Böyle hissetmemde oyuncuların da büyük katkısı oluyor. I’m sorry I love you dizisi ile bütün dünyayı yasa boğan So Ji Sub namı diğer ajussi (bay) karizmatik duruşu ve yüzündeki o derin hüzün ile bizi kedere sürüklerken, kızın (Sarayın İncisi) kalbinde çiçekler açtırmayı başarıyor.
Oyuncu kadrosu güzel ve oyunculuklar inandırıcı. Senaryo bizi nerde ağlatacağını ve nasıl hikâyenin içine çekeceğini iyi biliyor.

İç acıtıyor, ağlamadan bırakmıyor. Neşeli bir hafta sonu geçirmek istesek de film bizi sıradan insanlar olduğumuza şükredecek halde bırakıp gelecek haftaya hazırlıyor.

always-
Kız görme yetisini kaybediyor; adam yaşam sanatı konusunda yeteneksiz. Afiş birçok şeyi anlatıyor aslında.

Kız adam olumsuz tutumundan sıyrılıp hayatı gönül gözüyle görmeye başlasın ; adam ise içindeki kötülükleri kız görmesin diye gözlerini kapatmaya çalışıyor ve ikisi de sonunda muvaffak oluyor ama öncesinde adam o kadar utanıyor ki; görme engelli olduğu halde kızın gözlerine bakamıyor kimi zaman ve hepimiz gibi kalbi bu kadar güzel gören yaşam dolu bir kızın renkleri göremediğine inanmak istemiyor …

Not; Unutmadan söyleyelim 14 Mart’da aynı film ülkemizde Sadece Sen ismiyle vizyona girecek; başrollerini Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol paylaşacak. Bu yüzden filmi izleyip izlememek size kalmış. İster erken davranıp orjinalinden izleyin; isterseniz Mahsun Kırmızıgül tarafından Türkiye’ye uyarlanmasını bekleyin.
Ama bence ikisini birden izlemenizde bir sakınca yok ;)
Güzel Seyirler….

Filmin Notu; 7.5
Aile ile izlenebilir.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler