Sacha Baron Cohen: Trump Bir Holigandır

Dünya

Sacha Baron Donald Trump için “Holigandır” dedi ve başkan yardımcılığına Bill Cosby’i getireceği ihtimalini öne sürdü!

Bir başkan adayının Aids’e yakalanmasını konu alan yeni filmi The Brothers Grimsby‘in prömiyerinde, İngiliz komedyen Sacha Baron Cumhuriyetçilerin önde giden temsilcisine, Donald Trump’a, hicivli bir saldırıda bulunmayı ihmal etmedi.

Cohen geçtiğimiz Perşembe günkü prömiyerde konuşmasına “Donald Julio Trump’ın başkanlığı için!”1 diyerek başladı.

Ünlü komedyen hicivli duruşunu şöyle açıkladı, “Başlarda çılgın, liberal ve sosyalist Ted Cruz’u desteklemeyi amaçlamıştım. Fakat Donald’ın mitingleri beni benden almayı başardı. Mitingler İngiltere’deki futbol maçları gibi: höykürme, şiddet, küfür, ve taciz. Tek bir fark var, biz (İngiltere maçlarında) siyahileri dışarı atmıyoruz. Aksine, Donald bunu yapıyor bence en iyi tarafı bu―ve bu yüzden esaslı bir futbol holiganı. Mesela, karşısındakilerin argümanlarını dikkatlice dinledikten sonra kahrolası kafalarına tekmeyi basıveriyor. Şimdi bazılarınız Trump konusunda endişelisiniz, saçma, kesinlikle saçma anladınız mı? Tarih bize gösterdi, ırkçı söylemlerle mitinglerde bağırmak hiçbir zaman birilerine zarar vermemiştir.”

Cohen şöyle devam etti, “Donald Trump herkesi seviyor, sadece azınlıkları değil…turuncu. Hatta kendi takım arkadaşı olarak şu popüler emekli siyahi doktoru seçecek. Bilirsiniz, Bill Cosby.”

Konuşmanın sonuna doğru Cohen, “Şimdi dinleyin, bu ülkeyi yönetmek için bizim bir iş adamına ihtiyacımız var ve Trump bunun için biçilmiş kaftan dahi bir iş adamı” diyerek desteğini açıklarken elinde 36.20 dolarlık bir çeki seyircilere gösterip, “Amerikan halkı, lütfen Donald Julio Trump’a oy verelim ve Beyaz Saray’ı Turuncu Saray’a çevirelim!”

1 Cohen’ın “Julio” göndermesi asıl adın Donald John Trump yerine Julio’yu kullanarak Trump’ın göçmenlerle (özellikle Meksika’ya duvar örme argümanlarını hatırlatırsak) ilgili söylemlerine gönderme yapmak olabilir.

Çeviri: Elif Şimşek

____

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up