Bizimle İletişime Geçin

Dünya

Sacha Baron Cohen: Trump Bir Holigandır

Sacha Baron Donald Trump için “Holigandır” dedi ve başkan yardımcılığına Bill Cosby’i getireceği ihtimalini öne sürdü!

Yayınlandı

tarihinde

Sacha Baron Donald Trump için “Holigandır” dedi ve başkan yardımcılığına Bill Cosby’i getireceği ihtimalini öne sürdü!

Bir başkan adayının Aids’e yakalanmasını konu alan yeni filmi The Brothers Grimsby‘in prömiyerinde, İngiliz komedyen Sacha Baron Cumhuriyetçilerin önde giden temsilcisine, Donald Trump’a, hicivli bir saldırıda bulunmayı ihmal etmedi.

Cohen geçtiğimiz Perşembe günkü prömiyerde konuşmasına “Donald Julio Trump’ın başkanlığı için!”1 diyerek başladı.

Ünlü komedyen hicivli duruşunu şöyle açıkladı, “Başlarda çılgın, liberal ve sosyalist Ted Cruz’u desteklemeyi amaçlamıştım. Fakat Donald’ın mitingleri beni benden almayı başardı. Mitingler İngiltere’deki futbol maçları gibi: höykürme, şiddet, küfür, ve taciz. Tek bir fark var, biz (İngiltere maçlarında) siyahileri dışarı atmıyoruz. Aksine, Donald bunu yapıyor bence en iyi tarafı bu―ve bu yüzden esaslı bir futbol holiganı. Mesela, karşısındakilerin argümanlarını dikkatlice dinledikten sonra kahrolası kafalarına tekmeyi basıveriyor. Şimdi bazılarınız Trump konusunda endişelisiniz, saçma, kesinlikle saçma anladınız mı? Tarih bize gösterdi, ırkçı söylemlerle mitinglerde bağırmak hiçbir zaman birilerine zarar vermemiştir.”

Cohen şöyle devam etti, “Donald Trump herkesi seviyor, sadece azınlıkları değil…turuncu. Hatta kendi takım arkadaşı olarak şu popüler emekli siyahi doktoru seçecek. Bilirsiniz, Bill Cosby.”

Konuşmanın sonuna doğru Cohen, “Şimdi dinleyin, bu ülkeyi yönetmek için bizim bir iş adamına ihtiyacımız var ve Trump bunun için biçilmiş kaftan dahi bir iş adamı” diyerek desteğini açıklarken elinde 36.20 dolarlık bir çeki seyircilere gösterip, “Amerikan halkı, lütfen Donald Julio Trump’a oy verelim ve Beyaz Saray’ı Turuncu Saray’a çevirelim!”

1 Cohen’ın “Julio” göndermesi asıl adın Donald John Trump yerine Julio’yu kullanarak Trump’ın göçmenlerle (özellikle Meksika’ya duvar örme argümanlarını hatırlatırsak) ilgili söylemlerine gönderme yapmak olabilir.

Çeviri: Elif Şimşek

____

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Emma Stone’lu Cruella Filminden Fragman Yayınlandı

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

La La Land, The Amazing Spider-Man ve The Help gibi dikkat çeken yapımlarda başrolü üstlenen gen oyuncu Emma Stone’un yeni filmi Cruella’dan ilk fragman yayınlandı.

Oscar ödüllü Emma Stone’un, kötü karakter Cruella de Vil’e hayat verdiği Cruella filminin yönetmen koltuğuna Craig Gillespie oturuyor.

Filmde Emma Stone’a Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham ve Mark Strong gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et

Dünya

Dünya sinemalarının salgın sonrası hasılat rakamları

İşte rakamlar.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Koronavirüs salgınıyla mücadelede normalleşme sürecine giren ülkelerin açılan sinema salonlarının hasılat rakamları belli oldu.

Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve sosyal yaşamı durma noktasına getiren koronavirüsün etkisini azalttığı ülkeler normalleşme sürecine girdi. Belirli kurallar çerçevesinde sinema salonlarının da açıldığı bazı ülkelerin hasılat sayıları belli oldu.

Avrupa ülkelerinin yanı sıra virüsün kaynağı olarak bilinen Asya ülkelerinde de sinema salonlarının açılmasıyla insanlar tedbirlerini alarak film izlemek için salonların yolunu tuttu.

Güney Kore, sinema salonlarını açtıktan sonra 4 milyon dolar hasılat elde ederek en yüksek rakama ulaşırken, Japonya‘da gösterime giren Dolittle, 1,38 milyon dolarla ikinci sırada yer aldı.

İspanya‘da hafta sonu 10 filmden 104 bin dolar hasılat çıkarken İtalya‘da 66 bin dolarda kaldı. Fransa’da sinemalar 22 Haziran’da açılmaya başladı. Yetkililer sinemaseverlerin filmlere beklentinin ötesinde ilgi gösterdiğini kaydetti.

Okumaya Devam Et

Diğer Amerika

Alejandro G. Iñárritu, 20. Yıl Dönümünde Amores Perros’u Restore Edecek

Amores Perros’un restorasyonlu versiyonu yeniden beyaz perdeye taşınacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Alejandro G. Iñárritu’nun 2000 yılında vizyona giren Amores Perros filmi, 20. yıl dönümüne özel restore edilecek.

Oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Iñárritu, dünya çapında adından söz ettirdiği Amores Perros filmini restore etmek üzere çalışmalara başladı.

Indiewire‘da yer alan habere göre, 2015’te çektiği The Revenant filminden bu yana beyaz perdeden uzak duran Iñárritu, yeni projesinin akabinde ilk uzun metraj filmi olan Amores perros‘un restorasyonuyla ilgilendiğini açıkladı.

Oscar’da Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde aday gösterilen filmin restorasyonlu versiyonu, Ekim ayında düzenlenen Morelia Film Festivali’nde gösterilecek. Ayrıca Aralık ayında geniş bir halk katılımıyla Mexico City’deki Zocalo Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşturulacak.

Kaynak: Indiewire

Okumaya Devam Et

Popüler