Ryan Doyle, Mardin’de belgesel çekti

Manşet Türkiye

Serbest koşu atleti Red Bull sporcusu Ryan Doyle, markanın ve Mardin’in tanıtılması amacıyla 7 bin yıllık tarihi mekanlarda yapılan çekimlere katıldı.

Serbestkoşu atleti Red Bull sporcusu Ryan Doyle, markanın ve Mardin’in tanıtılması amacıyla 7 bin yıllık tarihi mekanlarda yapılan çekimlere katıldı.

Red Bull firmasından yapılan yazılı açıklamada, sporcu Ryan Doyle’nin 7 bin yıllık tarihi Mardin’de sokak aralarında, çatılarda, Darulzafaran Manastarı, Zinciriye Medresesi, tarihi Postane ve Kasımiye Medresesi gibi tarihi yerlerde yapılan özel çekimlerle Mardin’in tüm dünyada tanıtılması için 26 dakikalık bir belgeselde yer aldığı kaydedildi.

Doyle’nin çekimlerde sporu için çokuygunolan farklı yükseklikteki yerlerden özel olarak çizdiği rotaları jimnastik ve dövüş sanatlarından alınmış hareketler sergilediği çekimlerde Ryan Doyle’un özel projesinin 26 dakikalık bir belgesel şeklinde tüm dünya ülkelerine dağıtılacağı belirtildi.

İlk defa Mardin’de çekim yaptıkları belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi:

“Red Bull Sporcusu Ryan Doyle Mardin’de Sokak aralarında, çatılarda, Darulzafaran Manastarı, Zinciriye Medresesi, tarihi Postane ve Kasımiye Medresesi gibi tarihi yerlerde yapılan özel çekimlerle hem Mardinlilerin gönlünde taht kurdu hem de hayran kaldığı Mardin’in ve Mardinlilerin dünyaya örnek olması için 26 dakikalık bir belgeselde yer aldı.

Red Bull Sporcusu Ryan Doyle Mardin’nin bu kadar tarihi güzelliği karşısında büyülendiğini belirterek, Ben asla düşmekten korkmadım ve hep daha güzelin peşinden koştum. Yollarım tıkandığında kendime başkalarının geçilemez dediği yeni yollar açtım. Mardinliler aynı şeyi binlerce yıldır yapmışlar. Kum fırtınalarından, güneşten korunmak için üstü kapalı sokaklar yapmışlar. Onca savaş görmüşler ama hep bir arada yaşamayı zorluklara karşı birlikte ayakta durmayı becermişler. Keşke dünyanın geri kalanı da Mardin’i görse diye düşünürken aklıma böyle bir proje geldi.”

[Kaynak: Haber7]

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up