‘Rüzgârın Hatıraları’nın Çekimleri Başladı

Türkiye

Rüzgarın Hatıralaraı

Yönetmen Özcan Alper’in Sonbahar ve Gelecek Uzun Sürer’den sonra çekeceği üçüncü filmi Rüzgârın Hatıraları filminin çekimleri start aldı.

Özcan Alper üçüncü filmi Rüzgârın Hatıraları için 25 Haziran’da Batum’da ‘motor’ dedi. Çekimler Batum’un yanı sıra Borçka, Şavşat ve Hopa’da yapılacak.

Filmde Onur Saylak, Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün rol alacak.

Çekimleri Gürcistan ve Türkiye’de yapılacak olan film Nar Film ve Most Prodüksiyon yapım şirketinin ortak yapımcılığında gerçekleşecek.

Türkiye, Almanya, Fransa ve Gürcistan ortak yapımı olan “Rüzgârın Hatıraları” filmi senaryo aşamasında Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen L’Atelier Cinefondation’a seçilmişti. Proje ayrıca  Hubert Bals, Cinemed Montpelier, Medienboard’dan ortak yapım geliştirme desteği almıştı.

Çekimleri Sonbaharda bitecek olan filmin önümüzdeki yıl vizyona girmesi plânlanıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up