Rüzgarda Salınan Nilüfer’in Fragmanı Yayınlandı

Manşet Türkiye

İlk filmi Çoğunluk ile Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı Ödülü olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok ödül kazanan Seren Yüce’nin ikinci uzun metraj filmi Rüzgarda Salınan Nilüfer’in fragmanı yayınlandı.

Türkiye’de ilk kez 35. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde seyirci ile buluşan film uluslararası prömiyerini geçtiğimiz hafta Kanada’da gerçekleştirilen film, dünyanın prestijli festivallerinden 40. Montreal Film Festivali’nin ana yarışmasında yaptı ve büyük beğeni topladı.

Hayatındaki boşlukları doldurabilmek için devamlı hevesler üreten Handan ve ailesinin hikâyesinin anlatıldığı Rüzgarda Salınan Nilüfer’in başrollerinde Songül Öden, Tolga Tekin, Tülay Günal ve Eraslan Sağlam yer alıyor. Film, 23 Eylül’de vizyona girecek.

Filmin konusu şöyle:

Orta yaşlarına varmış olan Handan ve Korhan çifti İstanbul’un zengin semtlerinden birinde sıradan bir yaşam sürmektedirler. Handan kendine meşguliyet yaratabilmek için sürekli uğraşlar icat etmekte, Korhan’dan da her seferinde destek beklemektedir. Korhan ise seneler içinde Handan’ın heveslerinin hiç bir yere varmadığını görmüş, bu hevesleri çok ciddiye almamayı öğrenmiştir. Handan kocasından umduğu desteği bulamayınca, içindeki boşluğu doldurmak için yazar olan arkadaşı Şermin’e özenir ve yazarlığa niyet eder. Handan’ın bu arzusu kıskançlığa dönüşerek iki aile arasındaki dengeyi bozmaya başlar.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up