Rüzgarda Salınan Nilüfer’e Montreal’den Ödül

Festivaller Manşet

Bu yıl 40’ıncısı düzenlenen Montreal Dünya Filmleri Festivali sona erdi. Seren Yüce’nin yönetmenliğini yaptığı ikinci uzun metrajı “Rüzgarda Salınan Nilüfer” festivalden En İyi Senaryo Ödülü ile döndü.

Festivalde En İyi Film Ödülü, Rajko Grlic’in yönettiği Hırvatistan, Çekya, Makedonya ve Slovenya ortak yapımı “The Constitution (Anayasa)” filmine verildi.
Festivalin bu yılki konuğu olan Türkiye 11 filmle katıldı organizasyona. Toz ile Yemekteydik ve Karar Verdim adlı Türk filmlerinin dünya prömiyeri de festivalde yapıldı. Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı, başrollerini Tolga Tekin, Songül Öden ve Sezin Bozacı’nın paylaştığı Rüzgarda Salınan Nilüfer filmi En İyi Senaryo Ödülünü aldı.

“Turkish Film Focus” bölümünde i Nuri Bilge Ceylan’ın Kasaba ve Koza, Ufuk Bayraktar’ın Kümes, Emre Konuk’un Çırak, Bedir Afşin’in Son Kuşlar filmleri ile Yeşilçam’ın usta yönetmenlerinden Ömer Lütfi Akad’ın Vesikalı Yarim ve Gelin filmleri sinemaseverlerle buluştu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up