Bizimle İletişime Geçin

Diziler

Rusya’dan Chernobyl’e Karşı Yeni Dizi

Rusya ve Amerika arasında “Chernobyl” davası kızıştı.

Yayınlandı

tarihinde

Rusya, HBO dizisi Chernobyl’e karşı yeni bir dizi hazırlayacak. Dizi, nükleer felaket sırasında CIA ajanlarının rolünü konu alacak.

Game of Thrones’un geçtiğimiz haftalarda yaptığı final sonrasında yayınlanan Chernobyl dizisi, dünya çapında oldukça ses getirdi. Hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından oldukça beğeni toplayan 5 bölümlük mini dizi Chernobyl, 6 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna’nın Çernobil şehrindeki nükleer santralin patlaması sonucunda yaşanan trajediyi gözler önüne serdi.

5. bölümüyle geçtiğimiz günlerde ekranlara veda eden dizinin etkisi ise uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Yaşanan bu facianın yeniden gündeme gelmesi, dünyanın ilgisini Chernobyl’e çevirdi. Reuters tarafından paylaşılan verilere göre, dizinin yayınlamaya başlamasının ardından felaket bölgesini ziyaret etmek için turlardan yer ayırtan turistlerin sayısında yüzde 40 artış yaşandı.

Chernobyl’in yaptığı bu sükse ardından gözler Rusya’ya çevrildi. Olayın yaşandığı dönemi iğneleyici bir şekilde ele alan dizi, Rusya tarafından pek hoş karşılanmadı. Çernobil felaketinin sarsıntılarının günümüzde de devam etmesi nedeniyle çekingen bir tavır sergileyen Rusya, durumu aleyhine çevirmek adına yeni bir dizinin hazırlıklarına başladı.

Rusya’nın önde gelen televizyon kanallarından NTV, Çernobil’de sabotaj ve casusluk faaliyetleri yürüten CIA ajanlarının nükleer felaketin yaşanmasında oynadığı rolü ekranlara taşıyacaklarını açıkladı.

Dizinin yönetmenliğini üstlenecek olan Alexei Muradov, Chernobyl’de yansıtılan olayların dışında, facia sırasında CIA ajanlarının rolünün de olduğunu ve birçok tarihçinin de bu teoriye karşı çıkmadığını ifade etti. Muradov, o gün bir Amerikan ajanının Çernobil nükleer tesisinde olduğunun bilinen bir gerçek olduğunu dile getirdi.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

House of the Dragon Dizisinden İlk Resmi Görseller Yayınlandı

Dizinin gösterim tarihi de açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

House of the Dragon

Game of Thrones’un 300 yıl öncesinde geçecek House of the Dragon dizisinden ilk resmi görseller yayınlandı.

Merakla beklenen Game of Thrones‘un 300 yıl öncesinde geçecek olan House of the Dragon dizisinden ilk resmi görseller yayınlandı. HBO‘da yayınlanacak olan dizi, George R.R. Martin’in Fire & Blood adlı kitabından esinlendi. Martin aynı zamanda dizinin yaratıcılığını Ryan Condal ve Miguel Sapochnik ile birlikte yürütüyor.

Daenerys Targaryen‘ın dikkat çeken hikayesinin 300 yıl öncesine seyirciyi götürecek dizinin prodüksiyonu 26 Nisan’da başlamıştı. Miguel Sapochnik tarafından yönetilecek dizinin oyuncu kadrosunda ise Eve Best, Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Rhys Ifans, Sonoya Mizuno ve Matt Smith gibi isimler yer alıyor.

İlk sezonu on bölümden oluşacak dizinin prömiyer tarihi ise 2022 yılı içerisinde olacağı yapılan açıklamlar arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

“Claire Foy”un Yeni Projesi Belli Oldu

Ekranlara dönüyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Claire Foy

Ödüllü dizi The Crown‘un eski oyuncularından biri olan Claire Foy, Marlow isimli yeni gerilim dizisinin başrolünde yer alacak isim oldu.

Motive Pictures ve Endeavour Content’in yapımcılığını üstleneceği Marlow dizisinin oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı. Sekiz bölümden oluşması planlanan gerilim dizisinin başrolü de belli oldu. Daha önce ödüllü Netflix dizisi The Crown ile ekranlara gelen Claire Foy, dizinin başrolünü üstlenecek isim oldu.

Prodüksiyonu bu sonbaharda başlaması planlan Marlow, Thames Nehri’nin kıyılarında yaşayan kan davalı iki ailenin yaşadıklarını konu alacak. Detaylı bilgilerin henüz paylaşılmadığı dizinin gösterim tarihi ise 2022 yılı içerisinde düşünülüyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

Adrien Brody “Succession”ın Kadrosunda Katıldı

Kadro genişliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Adrien Brody

Usta oyuncu Adrien Brody, HBO ekranlarında seyirciyle buluşan ödüllü dizi “Succession”ın üçüncü sezon kadrosuna resmi olarak dahil oldu.

Geçmiş sezonları ile Emmy ve Altın Küre ödüllerine layık görülmüş HBO dizisi “Succession“ın üçüncü sezon oyuncu kadrosu genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafalarda Alexander Skarsgård‘ı oyuncu kadrosuna dahil eden dizi şimdi de Oscar’lı usta oyuncu Adrien Brody“yi oyuncu kadrosuna ekledi. Üçüncü sezon ile ekranlara gelecek isim, Waystar’ın mülkiyeti için önemli bir yatırımcı konumunda bulunan Josh Aaronson karakteri olarak seyirci karşısına çıkacak.

Yeni sezon yayın tarihi henüz belli olmayan dizinin ana kadrosunda ise Brian Cox, Jeremy Strong, Kieran Culkin, Sarah Snook, Hiam Abbass, Nicholas Braun, Peter Friedman, Matthew Macfadyen, Alan Ruck ve Rob Yang gibi ismler bulunuyor.

Jesse Armstrong’un yaratıcısı olduğu dizide New York’ta yaşayan, dünyanın en büyük medya şirketlerinden birini yöneten Logan Roy ve dört çocuğunun hikayesi para, güç, siyaset ve aile değerleri ekseninde ele alınıyor.

Okumaya Devam Et

Popüler