Rusya Türkiye ile Ortak Dizi Projesi İstiyor

Diziler

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı sinema sektörünü 2017’de 40 milyon destek verileceğini müjdeledi ve ekledi: Rusya’dan ortak dizi yapma teklifleri geldi. Biz de bakanlık olarak kendilerine aracılık ediyoruz.

BU YIL SİNEMAYA 40 MİLYON LİRA DESTEK VERİLECEK

Bakan Avcı, 2016’da sinema alanına 25 milyon destek verildiğini aktararak, şöyle konuştu: Bu yıl bunu daha da arttırdık, 2017’de 40 milyon destek vereceğiz. Gençlerle beraberken uzun metrajlı film destekleri sizi çok fazla ilgilendirmeyebilir ama sizin için özel desteklerimiz var. Kültür ve Turizm Bakanlığının GENÇDES Projesi, gençlik destek programımız var. Sözgelişi siz bu programı burada Milli Kütüphane’nin sağladığı imkanlarla yapıyor olmasaydınız ama yine de böyle bir şey yapmak isteseydiniz, bize gelip deseydiniz ki ‘Biz Samsun’da üniversite öğrencileri ile yazarları, çizerleri, düşünürleri buluşturmak, sohbet ettirmek istiyoruz’, bu program dahilinde sizi desteklerdik. Çok şükür, devletimize Allah zeval vermesin, gençlere yönelik pek çok proje için imkanlar geliştirmiş. Biz de kültür alanında özellikle sizlere, elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. ”

RUSYA İLE ORTAK DİZİ

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı sözlerine şöyle devam etti: Antalya’da Rus medyası ile yaptığımız toplantıda, Rusya’dan ortak dizi yapma teklifleri geldi. Biz de bakanlık olarak kendilerine aracılık edeceğimizi söyledik. Bu teklif çerçevesinde ilgilileri de zaman zaman buluşturuyoruz.

Numune olarak bir Rus dizisini de aşağıya ekliyoruz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up