Bizimle İletişime Geçin

Diziler

Rusya Komünistleri Partisi’nden Chernobyl Dizisine Tepki

Rusya’da Chernobyl davası sürüyor.

Yayınlandı

tarihinde

Tüm dünyada ilgiyle karşılanan Chernobyl’in yaşanan trajediyi ideolojik manipülasyon için kullandığını savunan Rusya Komünistleri partisi, dizinin Rusya’da yasaklanmasını istiyor.

Game of Thrones’un geçtiğimiz haftalarda yaptığı final sonrasında yayınlanan Chernobyl dizisi, dünya çapında oldukça ses getirdi. Hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından oldukça beğeni toplayan 5 bölümlük mini dizi Chernobyl, 6 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna’nın Çernobil şehrindeki nükleer santralin patlaması sonucunda yaşanan trajediyi gözler önüne serdi.

5. bölümüyle geçtiğimiz günlerde ekranlara veda eden dizinin etkisi ise uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Yaşanan bu facianın yeniden gündeme gelmesi, dünyanın ilgisini Chernobyl’e çevirdi. Reuters tarafından paylaşılan verilere göre, dizinin yayınlamaya başlamasının ardından felaket bölgesini ziyaret etmek için turlardan yer ayırtan turistlerin sayısında yüzde 40 artış yaşandı.

Chernobyl’in yaptığı bu sükse ardından gözler Rusya’ya çevrildi. Olayın yaşandığı dönemi iğneleyici bir şekilde ele alan dizi, Rusya tarafından pek hoş karşılanmadı. Çernobil felaketinin sarsıntılarının günümüzde de devam etmesi nedeniyle çekingen bir tavır sergileyen Rusya, durumu aleyhine çevirmek adına yeni bir dizinin hazırlıklarına başladığını duyurmuştu.

Bir haber de Rusya Komünistleri Partisi’nden geldi. Marksist-Leninist bir siyasi parti olan Rusya Komünistleri, ülkede diziye erişimin yasaklanmasını talep etti. Parti, “mide bulandırıcı” olarak tanımladığı mini dizinin ülkede izlenmesini engellemek için Roskomnadzor (Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişimi Denetleme Kurumu)’a başvuruda bulunmaya hazırlanıyor. Türkiye’deki RTÜK ile BTK’nın birleşimi olarak tanımlayabileceğimiz Roskomnadzor, başvuru yapılması hâlinde Rusya Komünistleri’ni haklı bulursa dizinin ülkedeki televizyonlarda ve online mecralarda yayınlanmasını engelleyebilir.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Açıklandı

En yüksek bütçeli yapımlara aday oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yüzüklerin Efendisi

Amazon’da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi açıklandı. Dizi gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli yapımlar listesine talip görünüyor.

Yeni Zelanda’da çekimlerine başlanan Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi belli oldu. Amazon, JRR Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi romanlarından uyarlanacak televizyon dizisinin tek bir sezonunun 465 milyon dolara mal olacağını doğruladı. Radio New Zealand tarafından prodüksiyonu devam eden dizinin ilk sezonu için 650 milyon Yeni Zelanda Doları harcayacağını ve bunun 464.165.000 Amerikan dolarına tekamül ettiği belirtildi.

Senaryosunu JD Payne ve Patrick McKay ikilisinin kaleme aldığı dizi, Aragorn’un gençlik yıllarını konu alıyor. Game of Thrones senaristlerinden Bryan Cogman’ın ise danışman olarak yer aldığı dizinin yönetmenliğini J.A. Bayona’nın üstleniyor.

Merakla beklenen dizinin oyuncuları arasında; Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman yer alıyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

Audrey Hepburn Dizisi Geliyor

Sevenlerine müjde!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn sevenlerine müjde geldi. Hollywood’un yıldız oyuncusu Audrey Hepburn’ün hayatı dizi olacak.

Sabrina, Breakfast at Tiffany’s ve Roman Holiday filmiyle tanınan Oscar’lı oyuncu Audrey Hepburn‘ün hayatı dizi oluyor. Hollywood’un usta oyuncusu Hepburn’ü konu alacak dizi, oyuncunun oğlu Luca Dotti ile İtalyan gazeteci ve yazar Luigi Spinola’nın birlikte derledikleri Audrey at Home kitabından esinlenecek. Dizinin senaryosunu ise CSI, The Good Wife ve The Leftovers adlı dizileriyle tanıdığımız Jacqueline Hoyt kaleme alacak.

Adı Audrey olarak belirlenen dizide Audrey Hepburn‘ü kimin canlandıracağı, yayın tarihi ve hangi kanalda yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

Okumaya Devam Et

Diziler

Bridgerton Dizisine İki Sezon Onayı Birden Verildi

Bridgerton sevenlerine müjde!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bridgerton

Netflix’in en çok izlenen dizisi konumuna gelen Bridgerton, ikinici sezon çekimleri devam ederken üçüncü ve dördüncü sezon onayı aldığını resmi olarak duyurdu.

Yayınlandığı günden itibaren çok sevilen ve ilgiliyle takip edilen Netflix dizisi Bridgerton, ikinici sezon çekimlerinin devam ettiği bu günlerde üçüncü ve dördüncü sezon onayını aldığını resmi olarak açıkladı. Dizinin birinci sezonunda Phoebe Dynevor ile başrolü paylaşan Regé-Jean Page‘ın ikinci sezonda yer almayacağı da geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Page, dizide Hastings Dükü Simon Bassett’ı canlandırıyordu.

Netflix‘in aynı adlı çok satan roman serisinden esinlenen dönem dizisi Bridgerton‘ın oyuncu kadrosunda Nicola Coughlan, Phoebe Dynevor, Luke Newton ve Julie Andrews gibi isimler yer alıyordu. İlgiyle beklenen dizinin ikinci sezonunun oyuncu kadrosuna ise Charithra Chandran, Shelley Conn, Calam Lynch ve Rupert Young‘un dahil olduğu açıklanmıştı.

Dizi, güçlü Bridgerton ailesinden aşkı bulmaya çalışan birbirine sıkı sıkıya bağlı sekiz kardeşin hayatını konu alıyor.

Okumaya Devam Et

Popüler