Russell Crowe Çizmeyi Aştı Mı?

Dünya

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe’un yönettiği ve baş rollerini Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz ile paylaştığı “Son Umut”(The Water Diviner) filminin vizyona girmesi sonrası yaptığı bu açıklamalar kadın sanatçılar tarafından tepki ile karşılandı.

russell crowe

Crowe, 40, 45 ve 48 yaşına gelmiş kadınların 21’lik genç kızlar gibi roller beklediğini ileri sürerek herkesin yaşının haddini bilerek ona göre hareket etmesini istedi. Buna örnek olarak Merly Streep‘in ismini ortaya atan ünlü aktör, “Bu sanatçının yaşı ile ilgili çeliştiği size 10 bin tane saçmalık gösterebilirim” dedi.

Oscarlı sanatçı sözlerinde daha da ileri giderek, “Şayet bu sanatta devam etmek istiyorsanız yaşınızın size öngördüğü rolleri seçin, genç görünmekten kaçınırsanız iş bulabilirsiniz aynen benim 50 yaşına geldiğim ve seçtiğim roller gibi davranın” dedi.

Russell Crowe’un bu açıklaması Hollywood’un en fazla aranan sanatçılarından Jessica Chastain tarafından ağır şekilde eleştirildi. Crowe’i çenesi düşük, burnunu sokmaması gereken yerlere sokan bir sanatçı olarak tanımlayan Chastain, bu sektörde 50 ve 60 yaşına gelmiş harika yıldızların olduğunu vurguladı. Jessica Chastain, Russell Crowe’u aynı zamanda kendi filimlerinden başka film seyretmeyen biri olarakta suçladı. Ülkemizde de çok sevilen bir aktör olan Russell Crowe’a bazı çevrelerdense destek geldi. Russell’in Gladyatör filminin ikincisinde rol alma teklifini reddettiği delil gösteren bu çevreler aktörün bu teklif karşısında “Buna yaşım müsait değil” cevabı verdiğini hatırlattılar.

CnnTürk

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up