Ruhr Türk Film Günleri Sona Erdi

Dünya Manşet

02 – 06 Kasım tarihleri arasında Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti Ruhr bölgesinde yapılan Türk Film Günleri, “Çoğunluk”, “72. Koğuş”, “Kaledeki Yalnızlık”, “Zıkkımın Kökü” filmlerinden sonra “Anadolu’nun Kayıp Şarkıları” ve “Press” filmlerinin gösterimiyle sona erdi.

Essen kentinde bulunan Interkulturelles Bildungszentrum e. V. -Kültürlerarası Eğitim Merkezi’nin Dortmund Büyükşehir Belediyesi ve T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği etkinliğe Türkiye’den Settar Tanrıöğen, Murat Saraçoğlu, Nezih Ünen, Önder Çakar, Engin Emre Değer, Serdal Doğan ve TÜRSAV adına Aydın Sayman katıldılar.

Dortmund Büyükşehir Belediyesi Kültür Müsteşarı ve aynı zamanda Türk sinemasını eskiden beri takip eden bir sanat adamı olan Jörg Stüdemannın konuşmasıyla açılan hafta Türk ve Alman izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up