Sinema Terapi: Ruh Halinize Cuk Oturacak Filmler

Liste

Kızgın, yorgun, üzgün, enerjik ya da aşık. Film izlemeyi seviyorsanız hele de sizinle aynı hisleri paylaşan filmlerden daha da hoşlanıyorsanız birazdan vereceğimiz filmleri bir yere not edin. Hangisiyle başlasak? Enerjik başlayalım o zaman!

Yes Man

Her şeye ‘hayır’ diyen Carl’ın karşısına çıkan bir genç kız, onun hayatını bir anda değiştirir. Artık her şeye evet demeye başlar. O hayata küsmüş adam bir anda değişir ve hayır dememek için kendini uçurumlardan bile aşağı bırakır. Unutmayın; evet demek gücü açığa çıkarır. Size pozitif enerji verecek bu film enerjinize enerji katacaktır.
___

Kaçma Birader

Kaçma Birader

Yozgatlı bir ailenin İstanbul’la imtihanı diye sunulan Kaçma Birader enerjisi şehrin temposuna ayak uyduracak derecede yüksektir. Ailenin en küçük bireyini İstanbul’da arayan Kolçak Ailesi’nin birbirinden ilginç ve komik maceraları ile dolu. Saniye başına espri düşen filmde enerjinizi de artacak.

___

Sıradaki Filmlerimiz Kızgınlar İçin

Asabiyim Ben

Wild Tales

Eğer bünyenizde fazla miktarda bir öfke varsa bunu film izleyerek de atabilirsiniz. Birkaç kızgınlık öyküsünü barındıran filmde içinizdeki öfkeye uygun olanı mutlaka bulacaksınız!
____

Dövüş Kulübü

Jared Leto’nun ağzını burnunu dağıtan Edward Norton şöyle der: “Güzel bir şeylere zarar vermek istedim.” Siz de içinizde zarar verecek boyutta öfke ile doluysanız, izleyerek yetinin. Öfkeyle kalkanın zararla oturacağı kesin; ama sinema koltuğu olmayabilir oturacağı yer.

___

Bu filmlerimiz de dibe vurmak isteyenler için.

Leaving Las Vegas

Elveda Las Vegas

“Karım beni terk ettiği için mi içiyorum yoksa içtiğim için mi karım beni terk etti?” diye düşünen Ben Sanderson, son parasını uyumayan şehir Las Vegas’ta ölümüne içerek intihar etme girişiminde bulunur. Bu iç karartıcı filmin izleyen herkesçe neden sevildiğini hala anlamış değiliz.

__

21 Gram

21 Gram

Orta yerde cereyan eden bir takım olaylar, dibe vuranlar… Acının türlü türlüsü, benliğin iddiası ile sınavı. Cehennemin en ateşli katında geçen 21 Gram ‘enterasan acıların’ mevcudiyetini bizlere gösteriyor.

___

Bu filmler de aşık olanlar için…

Me Before You

Senden Önce Ben

Emilia Clarke’nin kendini aştığı bu güzelim film sevgili ile izlenecek, hüzünlü sahnelerde mendiller paylaşılacak, eğlenceli sahnelerde ise durup durup birbirine bakılacak bir yapım. Klişe konunu aşan Senden Önce Ben aşık olanlar ve sevgililer için biçilmiş kaftan.
___

50 İlk Öpücük

50 İlk Öpücük

Adam Sandler’in neşeli filmi 50 İlk Öpücük hem sıra dışı öyküsü hem de insan – hayvan birçok yan karakteri ile eğlencelik bir komedi ve aynı zamanda sırılsıklam bir aşk filmi. Balık hafızalı bir sevgiliyi her gün kendinize aşık etmeye çalışmak epey zor olsa gerek.

____

Bu filmler yorgunlar için..

2001: Uzay Yolu Macerası

2001: Uzay Macerası

Çok yorgunsunuz, sesi soluğu çıkmayan ama epeyce de anlamlı bir film istiyorsanız sizi uzayın derinliklerine götürelim. İnsanlığın şafağından geleceğe… 2001: Uzay macerası eşsiz görselliği ve felsefesi ile yorgun bedeninize iyi gelecektir.
___

Stalker

Stalker

Bünyenizi yeşil bir bahçede, otların içinde uyurken mi hayal ediyorsunuz. Tarkovsky’nin Stalker’i ile yorgun bedeninizi gizemli bir alanda bulacaksınız o zaman. 3 kişinin bu keşfinde uzandığınız yerden dingin bir maceraya atılacaksınız.
____

Neşeli iseniz…

Ters Yüz

Inside Out

Duygularınızın her birini birer birey olarak hayal edin ve onları kafanızın içinde bir panele koyun hatta idareyi onlara bırakın. Geçtiğimiz yılın en iyi animasyon Oscar’ını alan Inside Out neşenize neşe katacak.

___

Neseli günler

Neşeli Günler

Saadet Hanım’la Kazım Usta’nın inat hikayesine mi, yoksa Ziya’nın palavra ve dalaverelerine mi… İstediğinizi seçin ve doyasıya gülün. Neşeniz iki katına çıksın.

___

Üzgünseniz…

Amélie

Amelie

Hayatı boyunca yalnız kalmış, aşkı bulamamış Amelie’nin öyküsü epey hüzünlüdür aslında. Balığını suya bırakırken, babası kalbini dinlerken… Siz de üzüntünüzü Amelie ile birleştirin belki dünya daha güzel bir yer olur.

____

Perfect Sense

Yeryüzündeki Son Aşk

Orijinal adı ile Perfect Sense ilginç bir salgın hastalığın baş göstermesinden sonra yaşananları anlatıyor. Salgından sonra bir bir duygularını kaybeden dünyadaki tüm insanlar aşksız, sevgisiz yani anlamsız birer canlıya dönüşüyor. Filmin başrolündeki çiftimiz ise bu kederli ortamda aşklarını yaşatmaya çalışıyor. Gel de üzülme.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up