Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Festivaller Günün Haberi

Bu yıl 13. sü düzenlenecek olan “ROFİFE” Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı.

Düzenlendiği yıldan bu yana farklı şehirlerde gerçekleştirilen ve gençleri çağdaş sinemaya teşvik etmek amacıyla yola çıkan Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali, 13. yılında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 1921 Mart tarihleri arasında Adana’da düzenlenecek olan festival, Covid-19 salgını tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek.

Festivale film başvuruları ise, kasım ayı itibariyle başladı. Kurmaca, Belgesel, Animasyon ve Deneysel kategorilerinde film alımlarına başlayan festivale katılımcılar rofife.org/tr web adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Ayrıca bu yıla özel festivale bir kategori daha eklendi. Sağlık çalışanları için yapılan kısa filmlerin değerlendirileceği bu kategoride; jüri tarafından beğenilen bir filme özel ödül verilecek. Festivale başvurular ise 1 Şubat 2021’de sona erecek.

Festival kapsamında Türk Sinemasına destek veren sanatçılara verilen Ustaya Saygı, Onur, Emek, Başarı, Uluslararası Başarı ve Sanata Evet ödüllerinin sahipleri ile festivalin kısa film yarışmasında Kurmaca, Belgesel, Animasyon ve Deneysel kategorilerindeki adaylar da Mart 2021’de açıklanacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up