Roma Türk Film Festivali Başlıyor!

Festivaller

Bu yıl üçüncü kez İtalyan sinema seyircisi ile buluşacak olan Roma Türk Filmleri Festivali 26 – 29 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da başlıyor. Dünyaca ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in onursal başkanlığını üstlendiği festivalde bu yıl 15 Türk Filmi sahne alacak.

3. Roma Türk Film FestivaliRoma Türk Film Festivali’nin 3.sü 26 Eylül’de İtalya’nın başkenti Roma’da başlıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle; Digiturk’un sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalde bu yıl 15 Türk filmi gösterilecek. Festival boyunca Türk Sinemasının dev prodüksiyonları ile birlikte genç sinemacıların ödüllü ve dünya festivallerinde sahne almış yapımları da izleyiciyle buluşacak.

İlki 2011 yılında düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan festivalin Onursal Başkanlığını ise İtalyan Sinemasının önemli isimlerinden ünlü Türk yönetmen Ferzan Özpetek üstleniyor. Festivalin en önemli amacı ise; dünyada yükselmekte olan Türk Sineması ile köklü bir geçmişe sahip olan İtalyan Sinemasının destekçilerini bir araya getirerek ortak projeler üretmesini sağlamak.

Roma Türk Film Festivali bugüne kadar özel bir ilgiyle karşılaşması ve izleyici sayısındaki büyük artış sebebiyle etkinlik mekânını Roma’nın en eski sinema merkezlerinden biri olan Barberini Sinemaları’na taşıdı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up