Rolü İçin Başına Gelmeyen Kalmadı

Genel

Yoğun geçen 4 yıllık çalışmanın ardından 16 Ocak’ta vizyona girmeye hazırlanan “Fatih’in Fedaisi Kara Murat” filminin ‘Kara Murat’ı Fatih Usta’nın çekimler sırasında başına gelmeyen kalmadı. İki dişi kırılan Usta’nın, başına sekiz dikiş atıldı. Dikişlerin belli olmaması için saç ekildi. Finaldeki dövüşünde de kılıçla omzu kesildi.

fatih usta fatih'in fedaisi kara murat

Daha önce Cüneyt Arkın’ın canlandırdığı Kara Murat karakterini, profesyonel dövüş sanatları uzmanı olmasının avantajlarını kullanarak yeniden seyirciyle buluşturan Usta, zorlu dövüş sahneleri için ekibiyle 8 ay, günde 8 saat spor salonundan çıkmadığını belirterek, “Cüneyt Arkın’ın canlandırdığı bir kahramanı oynamak gurur verici. Çocukluğumda beni herkes ona benzetirdi. Arkın’ın hayranıyım” dedi. Bazı tarihi film ve dizilerin çok eleştirildiğine işaret eden genç oyuncu, “İzleyiciler, bu filmde Osmanlı devletini Osmanlı gibi görecek. Fatih Sultan Mehmet’in ağzından çıkmayan hiçbir sözü söyletmedik” diye konuştu.

Sabah

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up