Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Rollerinin Hakkını Veren Muhteşem Oyuncular Var!

Yayınlandı

tarihinde

busra-bayram

7 Şubat Cuma günü vizyona girecek olan Saving Mr Banks’i izledim geçenlerde bir basın gösteriminde. Filmin yönetmeni olan John Lee Hancock’a derin sevgilerimi sunuyorum ve hayatıma kattığı 127 dakika için inanılmaz teşekkür ediyorum. Zira film izlenebilecek kadar temiz ve izlenebilecek kadar muhteşemdi!

Tom Hanks‘in oyunculuğu nerede karşımıza çıkacak diye heyecanla beklediğim bir kaç dakika söz konusuydu. Walt Disney karakterini canlandıran ve yerine bir balığın denize cumburlop diye atlaması gibi oturan bir Tom Hanks izledik. Kaşlarının yapısı her ne kadar sinirimi bozmuş olsa da, o mimikler ve babacan tavrı izlenmeye değerdi. Fakat filmin ilginç yönü Tom Hanks başrol değildi.

SAVING MR. BANKS - TRAILER NO. 1 -- Pictured: Tom Hanks(Screengrab)

Filmimizin başrolü Emma Thompson harikulade oyunculuğu ile Tom Hanks gibi bir idolü arka plana atmayı başarmış. Biyografik özellik taşıyan filmde geri dönüşler ve geçişler için tüm teknik ekibin ve özellikle senaristin gözleri öpülmeklik. Arkadaş bu kadar iyi nasıl kurgularsınız ve bu kadar iyi kurguladığınız şeyi bizlere nasıl anlatırsınız diye düşündüm. Tabi filmin beni içine çekmesinden fırsatım kalırsa..

Tüm roller ve kullanılan oyuncuların harikalığının yanı sıra gelelim konusuna filmin. Walt Disney’in kızlarının en sevdiği kitabı filmleştirmesi için söz vermesiyle gelişen bir kurgu söz konusu. Durun karışık oldu biraz! Walt Disney bir gün kızlarının gülüşmelerine şahit olup, nedenini sorduğunda yazar olan P.L. Thompson’ın kitabına güldüklerini öğrenir. Bunun üzerine bunu film yapacağı konusunda kızlarına söz verir. 20 koca yıldır yazarın peşinden koşan ve en sonunda görüşmeye ikna eden Disney’in ve Thompson’un arasında geçer film.

Geriye dönüşler yaşadık dedik ya çokça. Yazarımızın aslında kendi hikayesini kitaplaştırdığı anlaşılır ve hep geçmişine gider. Kıvırcık saçlı küçük kız ve babası ile olan muhteşem diyaloğunun arka perdesinde alkolik ve umutsuz bir iş hayatı olan adam vardır. Babasını kafasında kahramanlaştıran küçük kız ise her zaman babası gibi bir kahraman olma derdindedir. Bu yüzden öyle bir hal alır ki, evde kalmış kız kurusu çizgisi çizer filmin ilk dakikalarında. Öyle ki, insanı çileden çıkartacak kadar kırıcı ve sert bir hali vardır. Filmin ilerleyen dakikalarında ise, aslında o kaskatı duran yüzün ardında var olan muhteşem kadınla tanışırsınız.

Kadının mimikleri ve muhteşem oyunculuğunu zaten en başta söylemiştim. “Doğudan esen rüzgar sert olur” repliğinin yanı sıra, bunun sonucu olarak gelen Cadı lakaplı teyze ile ilginç alt metinler yüklenmiş filme. Bunun yanı sıra kırmızının filmde kullanılmak istenmemesi ise çok güzel bir aykırılık eklemiş. Gelen Cadı teyzenin “Her şeyi halledeceğim, bütün her şeyi düzelteceğim” deyip çantasını masanın üzerine koyup, içini açıp önce Ananas çıkarıp , sonra ilaç şişelerinin gösterilmesi de bizlere bi’şeyler anımsatır gibi olsa da hemen unuttuk.

Annenin kızının yanına gelip “Biliyorum, babanı benden çok seviyorsun” demesi ise tüm ana-kız-baba üçgenini özetleyecek nitelikteydi. Babaların kızları ile olan ilginç diyaloğunun, anneler tarafından kıskanılmasının yanı sıra,inanılmaz desteklenmesi gibi bir sonuca varabiliriz belki. Ya da bırakalım bunu bir yana, biz bu filmi izleyelim.

Filmde zamandan mekana, mekandan zamana giderken; bazı sahnelerde göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Buna eminim, çünkü salonda bi-iki eleştirmenin burnunu çektiğini fark ettim. Sanırım bazı sahnelerde ben de inanılmaz etkilendim. Özellikle Tom Hanks’in oyunculuğunu konuşturduğu ve Thompson’un ellerini tutup,konuşmasını tamamladığı o sahnede boğazıma bir yumruk takıldı diyebilirim. Aslında bir çok yerde oldu bu.

Ne diyeceğim biliyor musun sayın izleyici? Bu filme gönül rahatlığı ile gidebilirsin. Eğer biyografik dramlardan hoşlanıp, yer yer gülümsemek istiyorsan.

İyi Seyirler Dilerim, ışığınız bol olsun.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uncategorized @tr

Corporate Marketing 101

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

The purpose of corporate marketing https://www.marketcorporate.com/swot-analysis-for-corporate-marketing/ is to support a company make a positive influence on its consumers. This can be attained by using a broad range of marketing methods. One of these strategies is marketing and advertising. This form of advertising is most effective when it actually gets to a broad readership. The aim of company branding should be to develop a picture that symbolizes the business’s customs, values, and mission. Having a clear manufacturer voice can help establish a brand’s personality.

Business marketing relies upon customer knowledge. It aims to meet the needs of prospective clients. The first step is always to identify the persona of your customers. Consequently, tailor the strategy to match their needs. You can do this by mailing satisfaction surveys to consumers and considering the experience that were there with the company. Other ways to differentiate your small business include providing exclusive products, adopting a certain communication design, or using a versatile design. However , the very best method of business marketing is usually to build a strong reputation within a niche market.

Another important aspect of company marketing is a communication design. To make your customers feel like they’re speaking to best friends, consider adopting a casual language. For example , Netflix talks to its social websites followers as though they’re their finest friends. To get a better client experience, use language that resonates with your customers. You can even make your provider memorable by providing distinctive products, different communication, or a distinctive style. Try to copy the strategies of your competitors and use the own creativity to stay ahead of the rest.

Okumaya Devam Et

Festivaller

10. Malatya Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Film ödülü “Çatlak” filmine verildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu sene 10. kez geçekleşen “Malatya Uluslararası Film Festivali”, düzenlenen ödül ve kapanış gecesiyle sona erdi.

Malatya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe belediyelerinin iş birliğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Malatya Uluslararası Film Festivali” sona erdi. Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde En İyi Film ödülü “Çatlak” filmine verildi.

En İyi Film

Çatlak

En İyi Yönetmen

Selman Nacar – İki Şafak Arasında

En İyi Senaryo 

Fikret Reyhan – Çatlak

En İyi Görüntü Yönetmeni

İlker Berke – Koridor

En İyi Kadın Oyuncu

Emel Göksu – Koridor Ve Ece Çeşmioğlu – Bembeyaz

En İyi Erkek Oyuncu 

Hakan Salınmış – Çatlak

Fahri Kayahan En İyi Müzik Ödülü

Ali Saran – İçimdeki Kahraman

Kemal Sunal Halk Jürisi Ödülü

Lacivert Gece

Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü

İki Şafak Arasında

Siyad En İyi Film Ödülü

Çatlak

Fölm-Yön En İyi Yönetmen

Selman Nacar – İki Şafak Arasında

En İyi Belgesel Film

Acı Ve Tatlı

Ulusal Kısa Metraj Jüri Özel Ödülü

Şin (Yas)

Ulusal Kısa Metraj Birincilik Ödülü

Aynı Gecenin Laciverti (Aa)

Okumaya Devam Et

Hollywood

“Tom Hardy” The Matrix: Resurrections Filminde

Jessica Henwick açıkladı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

The Matrix: Resurrections oyuncularından Jessica Henwick, “Tom Hardy”nin filmde ufak bir cameo ile göründüğünü açıkladı.

Merakla beklenen The Matrix: Resurrections filminde Bugs karakterine hayat veren Jessica Henwick, film hakkında yeni açıklamlarda bulundu. Henwick, Tom Hardy’nin de The Matrix: Resurrections filminde ufak bir cameo ile yer aldığını belirtti.

24 Aralık‘ta sinemalarda gösterime girecek filmin San Francisco çekimleri sırasında, Hardy’nin seti ziyaret ettiği biliniyordu. Hardy‘nin ziyareti sırasında Venom 2 filminin çekimleri için San Francisco’da olduğunu da açıklanmıştı.

İlk defa 1999 yılında vizyona giren ve devam filmleri merakla takip eliden Matrix serisinin dördüncü filmi olacak The Matrix Resurrections‘da Keanu Reeves ve CarrieAnne Moss başrolü tekrar paylaşıyor. Yahya Abdul  Mateen IINeil Patrick Harris, Jonathan GroffChristina RicciJessica Henwick ve Priyanka Chopra Jonas gibi ismler ise filmde Reeves ve Moss‘a eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler