O Rolleri Kadınlar Oynasaydı

Liste

male-characters-female-version

James Bond – Gillian Anderson

Şu sıralar Bond koltuğu boşken hele ki kendisi de talipken Gillian Anderson’dan daha iyi James Bond bulunmaz herhalde. Senelerce The X-Files’te ajanlık işleri ile meşgul olan Anderson olgun yaşına ve çevikliğine Bondluğu ekleyebilir.

Tilda Swinton

The Joker – Tilda Swinton

Malumunuz efsane Joker Heath Ledger’dir. Yeri dolmaz ama kadın versiyonuna Tilda Swinton epey yakışırdı. İngiliz oyuncu özellikle Snowpiercer filmindeki performansı ile Jokerliğe selam çakmıştır.

Helena Bonham Carter

Sherlock Holmes – Helena Bonham-Carter

Yüzünde hep o eski zamanların izi olan Helena Bonham, çoğunlukla dahi, ucube veya uç rollerdeydi. Sherlock Holmes’in zekasını ve ukalalığını bünyesinde eritecek en uygun isim Helena Bonham-Carter’dir.

Lena Headey

Doktor Frankenstein – Lena Headey

Şu sıralar Game of Thrones’te boy gösteren ve şöhretine şöhret katan Lena Headey kederli, kindar ve kızgın bakışları ile iyi bir  Doktor Frankenstein olabilirdi.

Glenn Close

Hannibal Lecter – Glenn Close

Hannibal Lecter’in aristokrat, asil ve bilge duruşunu taşıyacak ilk isimlerden biri Glenn Close’dir. Kendisi Hizmetkar Albert Nobbs’ta gönlümüzü fethetmiştir. Hannibal Lecterlik en çok ona yakışır.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up