Bizimle İletişime Geçin

Film

Robert Pattinson Yapımcı Olacak

Bu sefer kamera arkasına geçecek.

Yayınlandı

tarihinde

Robert Pattinson

Başarılı oyuncu Robert Pattinson, Warner Bros. ve HBO Max ile birlikte yeni bir anlaşmaya imza attı.

Twilight serisi ile adını geniş kitlelere duyuran Robert Pattinson, Warner Bros. ve HBO Max ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yapılan anlaşma sonucunda Pattinson bu sefer kamera arkasına geçecek ve yapımcı görevini üstlenecek.

Warner Bros Pictures, Warner Bros Television, New Line Cinema ve HBO Max ile anlaşma imzalayan yıldız oyuncu, dijital platform başta olmak üzere SVOD, dizi ve sinemalarda gösterime girecek filmlerin yapımcısı olabilecek.

Son olarak Matt Reeves imzalı The Batman filminde başrol olarak seyirci karşısına çıkacak oyuncu, imzaladığı anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Warner Bros Pictures ve HBO her zaman çığır açan filmler ortaya koydular. Film ve televizyon dünyasındaki heyecan verici yeni sesleri keşfetmek ve onların hayallerini hayata geçirmelerine yardımcı olacağım için heyecan duyuyorum. Yıllar boyunca Warner Bros. ile çalışmayı çok sevdim ve adanmışlıklarına, şanslarını denemeye duydukları isteğe ve sınırları yaratıcı bir şekilde zorlamalarına çok saygı duyuyorum.”

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

9. Boğaziçi Film Festivali Başladı

Festival çoşkusu başladı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

9. Boğaziçi Film Festivali, Atlas 1948 Sineması’nda düzenlenen açılış gecesi ve Danis Tanovic’in yönettiği “Not So Friendly Neighbourhood” filminin gösterimiyle başladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü
’nün katkıları, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı‘nın destekleri ve Beyoğlu Belediyesi’nin Kurumsal Ev Sahipliği’nde, Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 9. Boğaziçi Film Festivali’nin açılış gecesi gerçekleştirildi. Festival programının da tanıtıldığı gecede ilk konuşmayı Festival Artistik Direktörü Emrah Kılıç yaptı. Festivalin bu yıl pandeminin gölgesinden biraz olsun kurtulduğunu, uluslararası katılımcılarla sinemaseverlere dolu bir program sunduklarını dile getiren Kılıç,konuşmasını festivale destek olan tüm kurumlara ve sponsorlara teşekkür ederek sonlandırdı. 
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise Beyoğlu’nun sinemanın kalbi olduğunu belirterek, “Her yıl başarıları artarak gelişen bir festivalin 9’uncusuna erişmek mutluluk verici. Türk sineması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.  

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, yaptığı konuşmada, sinemanın kültürün önemli taşıyıcılarından biri olduğunu ifade etti. Bakanlık olarak Sinema Genel Müdürlüğü ile bir yandan sinema sektörünün aktörlerine destek vermeye devam edeceklerini dile getiren Misbah, sözlerine şöyle devam etti; “Sinema, iki gözün tanıklık ettiği ama esasen özün demlendiği bir sanat. Yaşamın ve insan hikayelerinin beyaz perdeye yansıyan sureti, her birimizin gönül dünyasının da yankısı bir yerde. Çünkü sinema çok sesliliktir. Boğaziçi Film Festivali,geçtiğimiz yıllarda uluslararası ağıyla çok başarılı işlere imza attı. Bugün de yeni bir heyecanla dünyanın pek çok farklı bölgesinden gelen filmleri 1 hafta boyunca İstanbullu sinemaseverlerin beğenisine sunacak. Emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Danis Tanovic’e Onur Ödülü
Konuşmaların ardından Oscar Ödüllü Bosnalı yönetmen Danis Tanovic’e “Onur Ödülü” verildi.

Tanovic’e ödülünü Boğaziçi Film Festivali ve Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ogün Şanlıer takdim etti. Şanlıer, yaşadığı toplumun tarihinden, güncel meselelerinden, kültüründen ama en önemlisi toplumsal belleğinden kopmayan anlatısıyla çağdaş sinemanın en önemli temsilcilerinden biri olan Danis Tanovic’i Boğaziçi Film Festivali’nde ağırlamaktan onur duyduklarını dile getirdi.

Festivalden “Onur Ödülü”nü alan Danis Tanovic ise İstanbul’da olduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi ve “Bu gece gösterilecek filmim TRT ortak yapımı bir film. TRT’ye tüm desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. İçeriğinde bazı yerel espriler var, anlaşılması biraz zor olabilir ama nihayetinde mesajın size geçeceğini umuyorum.” dedi.

Konuşmalar ve ödül takdimi sonrası, açılış filmi olan, Danis Tanovic’in “Not So Friendly Neighbourhood” filminin gösterimine geçildi. Gecenin sunuculuğunu ise Ezgi Aşık gerçekleştirdi.


 “Sabırsızlık Zamanı” Filminin Ekibi İzleyiciyle Buluştu

9.Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden “Sabırsızlık Zamanı”nın gösterimi bugün Atlas 1948 Sineması’nda film ekibinin katılımıyla gerçekleşti.

Gösterim sonrası Rıza Oylum moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye yapımcı Feyzi Baran, yönetmen Aydın Orak, oyunculardan Rıza Sönmez, çocuk oyuncular Mirza Zarg ve Mirhat Zarg, Ali Seçkiner Alıcı ve Feride Çetin katıldı. Yönetmen Aydın Orak filmin ortaya çıkış süreci hakkında; “Bu hikâye 15 yıllık bir geçmişi olan bir hikaye, bir resimden yola çıktım. Sitenin havuzuna girmeye çalışan birkaç çocuk görmüştüm. 15 yıl boyunca bir şeye evrilmeyi bekledi, ne olacağına bir türlü karar veremiyordum, son 5 yılda senaryo süreci başladı. Pandemiden önce çektik, sonra pandemi sürecinde de bizim için uzun bir kurgu süreci oldu. Film, geçen hafta Varşova’da ilk gösterimini yaptı. Burada da Türkiye’deki ilk gösterimini yapmış olduk.” dedi.

Oyunculardan Feride Çetin, bu filmin bir Diyarbakır filmi olduğunu, uzun süredir şehri bu kadar güzel anlatan bir film olmadığını ve sinemada değer göreceğini düşündüğünü dile getirdi. 

Oyuncular arasında yer alan Ali Seçkiner Alıcı ise filmin öneminden bahsederek; “Benim için filmin en değerli yanı bir dayanışma filmi olması, bunu çok önemsiyorum. Örneklerinin de çoğalmasını dilerim.” dedi.


Festivalde 24 Ekim Programı

9. Boğaziçi Film Festivali’nin ikinci gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerin gösterimleri ile Bosnalı yönetmen Danis Tanovic’in Masterclass etkinliği gerçekleşecek.

Atlas 1948 Sineması’nda saat 14.00’te “Masterclass: Danis Tanovic” etkinliği ile Oscar ödüllü Bosnalı yönetmen sinemaseverlerle bir araya gelecek. 16.00 seansında; Ahmet Toklu’nun “Pota”, 18.30 seansında; Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı” ve 21.00 seansında; Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık Hasan” filmlerinin gösterimi gerçekleşecek.

Sinemaseverler, Kadıköy Sineması’nda ise; 13.00 seansında; Wei Shujun’un “Ripples Of Life”, 16.00 seansında; Chema Garcia Ibarra’nın “The Sacred Spirit”, 18.30 seansında; Han Shuai’nin “Summer Blur” ve 21.00 seansında; Kiro Russo’nun “The Great Movement” filmlerini izleyebilecekler.

Biletler Mobilet’te!
7 gün sürecek Boğaziçi Film Festivali’nde, film gösterimleri fiziki olarak Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek. 

Festival biletleri 13.00 ve 16.00 seansları için 10 TL, 18.30 ve 21.00 seansları için 15 TL, kısa film gösterimleri ise 5 TL’denmobilet.com üzerinden satışa sunuldu.  Ayrıca biletler festival süresince Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması gişelerinden de alınabilecek.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Ryan Gosling Barbie Filminde “Ken”i Canlandıracak

“Barbie” filminde Ken karakterine Ryan Gosling hayat verecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yer aldığı yapımlar ile adından söz ettiren Hollywood yıldızı Margot Robbie’nin Barbie olarak seyirci karşısına çıkacağı “Barbie” filminde Ken karakterine Ryan Gosling hayat verecek.

Dünyaca ünlü oyuncak bebek Barbie’nin live-action versiyonu, bebeklerin 60. yılını kutlaması şerefine ekranlara gelecek. Margot Robbie‘nin Barbie olarak seyirci karşısına çıkacağı filmde isme eşlik edecek oyuncu ise belli oldu. Warner Bros. tarafından sinemaya aktarılacak filmde Ken olarak seyirci karşısına Ryan Gosling çıkacak.

Filmi, Little Women ve Lady Bird gibi yapımların arkasındaki isim Greta Gerwig yönetecek. 2022’ye vizyon planı yapan film hakkındaki gelişmeler için Sinefesto‘yu takipte kalın.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Babylon Filminin Çekimleri Tamamlandı

Filmi Damien Chazelle yönetiyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Margot Robbie ve Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı “Babylon” filminin çekimleri tamamlandı.

Yönettiği filmlerle adından söz ettiren, La La Land ile Oscar ödülüne uzanan Damien Chazelle‘in yeni filmi Babylon çekimleri tamamlandı. Haberi, filmin oyuncularından Bryan Mendoza bir tweet paylaşarak duyurdu. Margot Robbie ve Brad Pitt‘in başrolünde yer aldığı Babylon, 24 Aralık 2022‘de sınırlı salonda gösterime girmesinin ardından 6 Ocak 2023‘de tüm dünyada vizyona girecek.

Gelecek Oscar yarışında yerini alması beklenen filmin başrol oyuncuları Robbie ve Pitt daha önce Once Upon A Time In Hollywood filminde birlikte çalışmışlardı. Yıldız isimlerin bir araya geldiği filme dair oyuncuların nasıl karakterleri canlandırdıkları henüz bilinmiyor.

Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine toplayan Babylon, 1920’lerin Hollywood’unda geçen bir dönem filmi olarak seyirciyle buluşacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler