Robert Downey Jr. ve Richard Linklater Güçlerini Birleştirdi

Hollywood

Robert Downey Jr. Richard Linklater’ın, bir radyo programından yola çıkarak çekeceği ve henüz ismi açıklanmayan yeni filminde rol almaya hazırlanıyor.

Robert Downey Jr, aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenecek. Filmin yönetmen koltuğunda ise ‘Before Sunset’, ‘Before Midnight’, ‘A Scanner Darkly’ ve ‘Boyhood’ gibi filmlerden tanıdığımız Richard Linklater var. Film, insan ve teknoloji arasındaki ilişkiye odaklanan Reply All isimli bir radyo programından yola çıkılarak perdeye uyarlanacak.

Richard Linklater

Richard Linklater, ‘Before’ serisinin oyuncularıyla.

Adı henüz açıklanmayan film, radyo programının 19 Ocak tarihli yayını olan Man Of The People‘de anlatılan hikayeyi beyaz perdeye taşıyacak. Film, Amerikalı dolandırıcı ve sahtekar Dr. John Brinkley’nin, 1900’lerin başlarında radyoyu kullanarak sahte ilaçlar ve yöntemlerle popüler olduğu gerçek hikayesinin anlatıldığı Man Of The People‘ın sinema uyarlaması olacak.

Robert Downey Jr’ın Susan Downey ile birlikte kurduğu Team Downey adlı şirketin yapımcılığını üstlendiği filmde Downey Jr’ın hangi karakteri canlandıracağı henüz açıklanmadı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up