Robert De Niro Yaşam Boyu Başarı Ödülü

Genel Hollywood
‘Hollywood’un yaşayan efsanesi’ olarak anılan ünlü aktör Robert De Niro, SAG’dan (Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu) Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Hollywood’ın usta oyuncularından Robert De Niro, SAG’dan (Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu) tarafından Yaşam Boyu Başarı ödülü ile taçlandırılacak.

Efsanevi oyuncu son olarak Warner Bros’un Joker ve Netflix’in The Irishman filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı. Oyuncu ödülünü, 26 Ocak 2020’de Los Angeles’taki Shrine Auditorium’da düzenlenecek 26. SAG Ödülleri töreninde alacak.

Dünya çapında yaklaşık 160 bin film ve televizyon oyuncusu, gazeteci, radyo kişiliği, müzisyen, şarkıcı, seslendirme sanatçısı ve diğer medya profesyonellerini temsil eden Amerikan işçi sendikası SAG-AFTRA’nın başkanı Gabrielle Carteris, “Robert De Niro, sıra dışı derinlikte ve yetenekte bir aktör. Yarattığı karakterler hayal gücümüzü cezbediyor. Genç Vito Corleone’nin yanan cehenneminden öfkeli boğa Jake Lamotta’ya ve herkesin büyükbabası Ben Whittaker’e kadar karakterlerle gönüllerimize dokunmaya, zihinlerimizi yeni ve heyecan verici anlayış ve duygu dünyalarına açmaya devam ediyor. SAG-AFTRA’nın en büyük onurunun çağımızın en eşsiz yeteneklerinden birine sunulacağını ilan etmek benim için büyük bir ayrıcalık” dedi.

Ünlü aktör, ödülle ilgili yaptığı açıklamada, “50 yıldan fazladır bu sendikanın üyesiyim. SAG-AFTRA’dan bu ödülü almak bir onur” ifadesini kullandı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up