Ridley Scott: Stanley Kubrick ‘Alien’ filmindeki Chestburster sahnesi için beni aradı

Günün Haberi Hollywood
Ridley Scott, Los Angeles Times’a verdiği bir röportaj sırasında ‘Alien’ filmindeki Chestburster sahnesinin nasıl çekildiğini öğrenmek için kendisini Stanley Kubrick’in aradığını söyledi.

1979 yılında çektiği Alien filmiyle bilim kurgu tarihine adını altın harflerle yazdıran Ridley Scott, Los Angeles Times ile yaptığı bir röportaj sırasında filmde yer alan Chestburster sahnesiyle ilgili ilginç bir açıklamada bulundu.

John Hurt’un hayat verdiği Kane karakterinin yemek yediği sırada aniden fenalaşması sonucu göğsünden çıkan bir uzaylının görüldüğü gerilim dolu sahne, beyaz perdenin senelerce konuşulan konularından biri olmuştu.

Yönetmen Ridley Scott, bu sahnesinin nasıl çekildiğini öğrenmek için kendisini usta yönetmen Stanley Kubrick’in aradığını açıkladı. “Stanley Kubrick’in bana ‘Bunu nasıl yaptın?’ dediğini hatırlıyorum. Sahnedeki geçişlerin kafasını karıştırdığını söyledi.” diyen Scott, ardından sahnenin çekim detaylarını Kubrick ile paylaştığını açıkladı.

Yönetmen, patlama sahnesinden sonra kanın temizlenmesinin imkansız olduğunu dile getirerek birden fazla kamerayla çalıştıklarını açıkladı.

Kaynak: IndieWire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up