Ridley Scott Ekrana Transfer Oluyor

Hollywood

Yaratık, Gladyatör, Exodus: Tanrılar ve Krallar, Marslı gibi filmleriyle yakından tanıdığımız Ridley Scott, TNT tarafından hayata geçirilecek olan ‘Raised by Wolves’ dizisinin yönetmeni oldu.

Ridley Scott TNT tarafından hayata geçirilen Raised by Wolves dizisinin yönetmenliğini üstelenecek. İlk sezon onayını alan dizi, gizemli bir gezegende yaşayan ve insanların çocuklarını yetiştirmekle görevlendirilen iki androidin maceralarını işleyecek. Gittikçe genişleyen insan kolonisi, dini farklılıklardan doğan büyük bir tehditle karşılaşır. Bu süreçte androidleri oldukça zorlu bir görev beklemektedir.

Ridley Scott, bilim kurgu dizisi Raised by Wolves’la birlikte ilk kez bir dizinin de yönetmen koltuğuna geçmiş olacak.

Scott ilk dizisiyle ilgili düşüncelerini ise şu şekilde paylaştı: “Bilim kurgu türünde sürekli yeni sınırlar arıyorum ve Raised by Wolves’da özgün bir örneğini buldum; tamamıyla farklı ve yaratıcı bir dünya… Bizi insan yapan şey nedir? Bir aileyi var eden şey nedir? Ya yeniden başlayabilsek ve gezegenimize yaptığımız kötülükleri silebilsek? Hayatta kalabilir miydik? Daha iyisini yapabilir miydik? gibi varoluşsal sorularla debelenen karakterle dolu.”

Senaryosunu Aaron Guzikowski’nin kaleme aldığı dizinin, yürütücü yapımcı kadrosunda Scott ve Guzikowski’ye David W. Zucker, Jordan Sheehan, Adam Kolbrenner ve Robyn Meisinger eşlik ediyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up