Rick and Morty Sevenlerinin İzlemesi Gereken 10 Dizi

Liste Manşet

Garip mizah anlayışı ve seyirciyi hayal gücünün ötesine taşıyan anlatımıyla Rick and Morty, kuşkusuz son yılların en çok sevilen dizileri arasında yer almayı başardı. Dizinin Mayıs ayında yayınlanacak 4. sezon bölümlerini merakla beklerken, Rick and Morty hayranlarının izlemesi gereken 10 animasyon dizisini derledik. İyi seyirler.

Disenchantment / (2018 – )

Disenchantment, parçalanmak üzere olan Orta Çağ krallığı Dreamland’de geçiyor. Bentwood Prensi Guysbert ile evlenmekten vazgeçen Prenses Bean kendisini farklı bir dünyanın içerisinde bulur. Düğün töreninden kaçan prenses kendi kaderini çizmek için sarayından çıkarak gerçek dünyaya adım atar. Hayatta kim olduğunu çözmeye çalışan Bean, Elf arkadaşı Elfo ve içindeki şeytan Luci ile türlü maceralara atılır. Fantastik yaratıklarla dolu bu dünyada canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar ve birçok budala insan yer alıyor.

Futurama / (1999 – 2013)

Futurama, The Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening’in 1999yılında yayına başlamış Amerikan yapımı Emmy ödüllü animasyon serisi. Fry pizza dağıtıcısıdır. 2000 yılına girilen yılbaşı gecesi kazara teslimat yaptığı laboratuvarda bir makineye girer. 31 Aralık 2999 gecesi yeniden uyanır. Tek gözlü Leela ve robot Bender ile tanışır. Ortak noktaları yapmak zorunda oldukları işten nefret etmeleri ve bundan kaçmalarıdır. Fry ve arkadaşları, Fry’ın hayattaki tek akrabası olan yaşlı yeğeni Farnsworth’a ulaşırlar ve macera başlar.

BoJack Horseman / (2014 – 2020)

BoJack Horseman, 90’lı yılların en ünlü televizyon yüzlerinden biri olan BoJack’in hayatını takip ediyor.

Family Guy / (1999 – )

Dizi genel olarak kurgusal şehir Quahog, Rhode Island’da yaşayan Peter ve Lois, çocukları Meg, Chris ve Stewie ve antropomorfik köpekleri Brian’dan oluşan Griffin ailesini konu alıyor.

Love, Death & Robots / (2019 – )

Animasyon türündeki Love, Death & Robots, 18 kısa öyküden oluşuyor. Her bölümde farklı bir konunun ele alındığı dizi, bilim kurgudan komediye, fantezide korkuya kadar birbirinden farklı türleri kapsıyor. 

American Dad! / (2005 – )

Dizi, CIA Ajanı Stan Smith ve pek sıradan olmayan ailesinin maceralarını anlatmaktadır. Bu aile, baba Stan, eskiden alkolik ve uyuşturucu bağımlısı olan anne Francine, hippi kızları Hayley, popüler olmaya çalışani ergenliğe yeni girmekte olan inek Steve, CIA’den kaçan uzaylı Roger ve Alman bir kayakla atlamacının beynini taşıyan balık Klaus’tan oluşmaktadır.

Paradise PD / (2018 – )

Dizi, işinde pek de iyi olmayan bir grup polisin çılgın serüvenini ekrana taşıyor.

South Park / (1997 – )

Dizi hikayesi, South Park kasabasında yaşayan dört çocuk olan Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski, Kenny McCormick ve kasaba halkı arasında geçmektedir. Konular çoğunlukla sosyal ve politik taşlamaların bulunduğu, bolca küfür ve cinsel içerikli espri barındırdığından dolayı dizi öncesi bu dizi izlemeyin diye bir uyarı çıkar ki buda dizinin diğer bir ince esprisidir. South Park, Amerika ve Dünya gündeminde ki olaylara da esprili bir şekilde yaklaşarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Bob’s Burgers / (2011 – )

Dizi, Bob Belcher, karısı ve 3 çocuğuyla birlikte, Bob’un rüya restoranını işleten aileyi bir arada tutma umudunu yönetmeye çalışan hikayesini ekrana taşıyor.

F is for Family / (2015 – )

Dizide, 3 çocuğu ve eşiyle, bir de sorunlu işiyle hayat kavgası veren Frank ile beraber 1970’lere yolculuk yapıyoruz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up