Reha Erdem’in Son Filmi Venedik Film Festivali’nde

Festivaller Manşet

Son dönem Türkiye sinemasının önemli isimlerinden Reha Erdem’in son filmi Koca Dünya (Big Big World), 73’üncü Venedik Film Festivali’nin Orrizonti (Yeni Ufuklar) bölümünde gösterilecek.
Henüz açıklanan festivalin programında Wim Wenders, Terrence Malick,Francois Ozon gibi tanınmış yönetmenlerin yapımlarının bulunduğu festivalde Reha Erdem’in yeni filmi Koca Dünya da gösterilecek. Koca Dünya, Reha Erdem’in dokuzuncu filmi.

Festivalde gösterilecek diğer filmlerin listesi ise şöyle:

Ana Yarışma

Arrival – Denis Villenueve
The Bad Batch – Ana Lily Amirpour
The Beautiful Days of Aranjuez – Wim Wenders
Brimstone – Martin Koolhoven
El ciudadano ilustre – Mariano Cohn ve Gaston Duprat
El Cristo ciego – Christopher Murray
Frantz – Francois Ozon
Jackie – Pablo Larrain
La La Land – Damien Chazelle
The Light Between Oceans – Derek Cianfrance
La region salvaje – Amat Escalante
Nocturnal Animals – Tom Ford
On the Milky Road – Emir Kusturica
Paradise – Andrei Konchalovsky
Piuma – Roan Johnson
Questi Giorni – Giuseppe Piccioni
Spira Mirabilis – Massimo D’Anolfi ve Martina Parenti
Une Vie – Stephan Brizé
Voyage of Time – Terrence Malick
The Woman Who Left – Lav Diaz

venedik

Yarışma Dışı – Kurmaca

The Age of Shadows – Kim Jee woon
The Bleeder – Philippe Falardeau
Dark Night – Tim Sutton
Gantz:O – Yasushi Kawamura
Hacksaw Ridge – Mel Gibson
A jamais – Benoit Jacquot
The Journey – Nick Hamm
The Magnificent Seven – Antoine Fuqua
Monte – Amir Naderi
Planetarium- Rebecca Zlotowski
Tommaso – Kim Rossi Stewart

Yarışma Dışı – Belgesel

American Anarchist – Charlie Siskel
Assalto al cielo – Francesco Munzi
Austerlitz – Sergei Loznitsa
I Called Him Morgan – Kasper Collin
Our War – Bruno Chiaravallotti, Claudio Jampaglia, Benedetta Argentieri
One More Time with Feeling – Andrew Dominik
Safari – Ulrich Seidl

Orrizonti

Big Big World – Reha Erdem
Bitter Money – Wang Bing
Boys in the Trees – Nicholas Verso
Dawson City: Frozen Time – Bill Morrison
Die Einsiedler – Fien Troch
Gukuroku – Ishikawa Kei
Home – Fien Troch
Kekszakallu – Gaston Solnicky
King of the Belgians – Peter Brosens, Jessica Woolworth
Liberami – Federica Di Giacomo
Malaria – Parviz Shahbazi
Maudit Poutine – Karl Lemieux
Il più grande sogno – Michele Vannucci
Reparer les vivants – Katell Quillevere
Sao Jorge – Marco Martins
Tarde para la ira – Raul Areval
Through the Wall – Rama Burshtein
White Sun – Deepak Rauniyar

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up