Reha Erdem, Filmleri ve Oyuncuları İstanbul Modern’de Buluşuyor

Etkinlikler Manşet

kosmos

İstanbul Modern Sinema, Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliği ve özgün yaklaşımlarıyla öne çıkan yönetmenlerin konuk olacağı yeni bir buluşma dizisi hazırladı.

Farklı kuşaklardan yönetmenlerin davet edileceği program, onların gözünden üretimlerine ve günümüz sinemasının dinamiklerine odaklanıyor. Serinin ilk konuğu, yakın dönem Türk sinemasına getirdiği taze solukla adından söz ettiren yönetmen Reha Erdem.

24-31 Ocak arasında gerçekleştirilecek etkinlikte Erdem, 1988’deki ilk filmi ‘A Ay’dan bu yana kendine özgü tarzıyla sinema yazarlarının övgüsünü kazanan, yurt içinde ve uluslararası ortamda yeni Türk sinemasının kılavuz isimlerinden biri. Programın bu ilk buluşmasında yönetmenin altı uzun metrajlı filminin yanı sıra SİYAD üyelerinin özel sunumlarıyla bilinmeyen kısaları da gösterilecek. Programda yer alan filmler A Ay, Kaç Para Kaç, Korkuyorum Anne, Beş Vakit, Hayat Var ve Kosmos. Buluşmaya ayrıca Erdem’in filmlerinde rol alan oyuncular da katılacak.

Ayrıntılı bilgi için: 0212 334 73 00

© Sinefesto

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up