Regina King Yönetmen Koltuğuna Oturacak

Hollywood

If Beale Street Could Talk filmindeki performansı ile En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen Regina King; Malcolm X, Muhammed Ali, Sam Cooke ve Jim Brown gibi ikonik isimleri bir araya getiren One Night in Miami filminin yönetmeliğini üstlenecek.

Regina King, başarılı oyunculuğunun yanı sıra kamera arkasına geçerek Scandal, This Is Us, Shameless gibi dizilerde yönetmen koltuğuna oturmuştu. Ünlü oyuncunun şimdilerde ise ilk uzun metraj filmi olan One Night in Miami‘nin hazırlıklarına başladığı duyuruldu.

King’in yönetmen koltuğuna oturacağı One Night in Miami; Malcolm X, Muhammed Ali, Sam Cooke ve Jim Brown gibi tarihi figürleri bir araya getiren hikâyesiyle dikkat çekiyor.

Kemp Powers‘ın aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan filmin konusu ise şöyle; 25 Şubat 1964. Genç  Cassius Clay -ya da sonraki yıllarda akıllara kazınacak adıyla Muhammed Ali- ağır siklet şampiyonluk maçında Sonny Liston’ı alt ettikten sonra Miami’de şampiyonluğunu kutlamaya hazırlanıyordur. Ancak insanlar Miami sahillerinde özgürce eğlenirken, Afro-Amerikalıların haklarını kısıtlayan Jim Crow Yasaları Clay’i bu büyük zaferini bir otel odasında kutlamaya zorlar. O gece Hampton House Motel’deki odasında Clay’e üç yakın arkadaşı katılır: Sivil haklar hareketinin en önemli figürlerinden Malcolm X, soul müziğin efsanevi isimlerinden Sam Cooke ve tüm zamanların en iyi Amerikan futbolu oyuncuları arasında gösterilen Jim Brown. Bu dört arkadaş, o gece sadece kişisel sorunlarını değil, başarı kazanmış siyahi erkekler olarak üstlenmeleri gereken sorumlulukları da konuştukları bir sohbete dalarlar. Sabah olduğunda dördü de o odadan dünyayı değiştirmeye kararlı bir şekilde ayrılacaktır.

Kemp Powers’ın kaleme alacağı senaryonun oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı belli olmasa da, içeriğinde barındırdığı karakterler gereği şimdiden en merak edilen filmler arasında yer almayı başardı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up