Randevu İstanbul Başlıyor

Manşet

TÜRSAK Vakfı tarafından düzenlenen Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, 5-11 Aralık 2014 tarihleri arasında, on yedinci kez, sinemaseverlere buluşmaya hazırlanıyor.

randevubrosurfinal-1

Festival Filmleri Foto Albüm İçin Tıklayınız

İstanbul’un ve Türkiye’nin en eski ve köklü film festivallerinden biri olan Randevu İstanbul Film Festivali, yılın son sinema etkinliklerinden biri olarak, kendine has duruşuyla bu yıl da takipçilerine aralık ayına randevu veriyor.

17. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, Cannes, Berlin, Karlovy Vary, Sundance ve Toronto gibi dünyanın en önemli festivallerinde izleyici karşısına çıkmış filmler ve yeni keşiflerden oluşan filmlerin gösterimi ve çeşitli yan etkinliklerden oluşan özgün ve zengin programını izleyicinin beğenisine sunacak.

Festival filmleri geçen yıllarda olduğu gibi
“Gala İstanbul”,
“Sinema Tarihi Yazıyor”,
“Film Bağımlıları için Bağımsız Filmler”,
“İlk Randevu”,
“Pelikül Kabuslar”,
“Haklarınız için Savaşın”
,
belgesellerin gösterileceği “Acı Gerçek” başlıkları ve “Pembe-Kara Komedi”, “Bizden”gibi yeni eklenen başlıklar altında gösterilecek.

Festival programında yer alan ellinin üzerinde film, Cinemaximum Kanyon LeventCinemaximum Zorlu Beşiktaş ve Beyoğlu Fransız Kültür Merkezi salonlarında gösterilecek. Cinemaximum sinemalarında gösterilecek filmler için bilet fiyatları geçtiğimiz yıl olduğu gibi gündüz seanslarında 5 TL, akşam seanslarında ise 10 TL olarak belirlendi. Fransız Kültür Merkezi’nde filmler ücretsiz olarak izlenebilecek.

Biletler:

Cinemaximum Zorlu Beşiktaş ve Cinemaximum Kanyon Levent‘deki seanslar için biletler gişelerden ve Marsgate internet sitesinden temin edilebilir.

Bilet ücreti: 11.30 – 14.00 – 16.30 gündüz seansları 5 TL, 19.00 – 21.30 seansları 10 TL’dir.

Beyoğlu Fransız Kültür Merkezi‘ndeki gösterimler ücretsizdir.

“Askıda Bilet” uygulaması kapsamında; festival boyunca festivalin gösterimlerinin yapılacağı sinema salonlarının gişelerine her gün öğrenciler için bırakılacak 5 adet bilet, pasolarını gösteren bütün sinemasever öğrencilere ücretsiz olarak verilecektir.

Festival Filmleri Foto Albüm İçin Tıklayınız

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up