Rafadan Tayfa Göbeklitepe’nin Galası Şanlıurfa’da Yapıldı

Türkiye

‘Rafadan Tayfa Göbeklitepe’ filminin yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan, “2019 Göbeklitepe yılıydı ancak bu filmle birlikte 2020 de Göbeklitepe yılı olarak devam edecektir” dedi.

Türk yapımı çizgi film serisi ‘Rafadan Tayfa Göbeklitepe’ filminin galası Şanlıurfa’da yapıldı.

Filmin yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan, kentteki Piazza AVM’de gerçekleştirilen galada, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Güzel ve anlamlı bir filmi bir buçuk yılda 80 kişinin emeğiyle yaptıklarını belirten Fidan, filmin ana temasının ise insanlığın ortak mirası olarak kabul edilen Göbeklitepe olduğunu dile getirdi.

Filmin İngilizce ve Almanca dublajları ile tüm dünyaya izlettirilmesinin de planlandığını vurgulayan Fidan, “Karakterlerimiz İstanbul’dan Şanlıurfa’ya geliyor. Şanlıurfa ve Göbeklitepe’yi çok güzel bir şekilde tanıtıyoruz. Yoğun bir şekilde Göbeklitepe tarihinin yanı sıra kentin kendine has olan sıra gecelerini ve yemeklerini de tanıtıyoruz. Karakterlerimizin Göbeklitepe’yi ince detayına kadar keşfine yer veriyoruz. Gerçekten çocukların soluk soluğa izleyeceği bir macera filmidir” diye konuştu.

Fidan, çocukların heyecanla filmi beklediğini anlatarak, herkesin merakına değecek bir film yaptıklarını ifade etti.

Vizyona 27 Aralık Cuma günü girecek animasyon ve macera türü çizgi film ile ‘Rafadan Tayfa’ ekibinin bir kısmı 12 bin yıl öncesine gidilerek Göbeklitepe’nin nasıl inşa edildiği, nasıl oluştuğu ve bugüne nasıl geldiği anlatılıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up