Quentin Tarantino: Yönetmenlik gençlere göre bir iş

Hollywood
Quentin Tarantino, yönetmenlik için yaşlı birisi olduğunu, bu işin gençlere daha uygun olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Once Upon a Time… in Hollywood filmi ile sinema dünyasında büyük bir yankı uyandıran Quentin Tarantino‘nun 10. filminden sonra yönetmenliği bırakacağı konuşuluyordu.

Usta yönetmen, yönetmenliği bırakma kararının arkasındaki düşünceleri Rolling Stone’dan Peter Travers’a anlattı. Hayatındaki değişikliklere dikkat çeken Tarantino, hem yeni bir eş hem de yeni bir baba olarak bu dönemde edebiyata ağırlık vermesinin daha iyi olacağını ifade etti. Yönetmen, evde geçireceği bir hayata ve yazarlığa odaklanabileceğini söyledi.

56 yaşındaki Tarantino yaşının da bu kararda etkili olduğunu söyledi: “Sanırım yönetmenliğin gençlere göre bir iş olduğunu düşünüyorum. Sinemanın değiştiğini hissediyorum ve ben artık zamanı geçen eski jenerasyonun bir parçasıyım.”

Tarantino, Once Upon a Time… in Hollywood’daki kurmaca dizilerden biri olan Bounty Law‘ı beş bölümlük bir diziye uyarlayacak. 10. filmi ise henüz belli değil.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up