Quentin Tarantino Once Upon a Time in Hollywood Filmiyle İlgili Konuştu

Hollywood Manşet

Yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’ın Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirdiği dünya prömiyerinin ardından usta sinemacı Quentin Tarantino, yeni filmiyle ilgili konuştu.

2019’un merakla beklenen filmler listesinde ilk sıralarda yer alan Quentin Tarantino imzalı Once Upon a Time in Hollywood, dünya prömiyerini şu sıralar 72. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiriyor. Sharon Tate’in kapı komşusu Rick Dalton ile onun uzun süredir birlikte çalıştığı dublörü Cliff Booth’un hikâyesinin konu edildiği filmde Al Pacino, Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt gibi oyuncuların yanı sıra Margot Robbie, Timothy Olyphant, Luke Perry, Damian Lewis, Dakota Fanning, Kurt Russell, Emile Hirsch gibi oyuncular da bulunuyor.

72. Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye için yarışacak olan film hakkında Tarantino Esquire dergisine ilginç açıklamalarda bulundu. Yeni filmi hakkında konuşan yönetmen, dokuzuncu uzun metraj filmini; “Once Upon a Time in Hollywood benim Los Angeles’a yazdığım bir aşk mektubu.” sözleriyle tanımladı. Filmin geçtiği dönemde (1969)  Los Angeles’ta yaşadığını söyleyen yönetmen, hayatının en önemli yıllarının beyaz perdeye yansıtıldığından bahsediyor. Bu durumu tıpkı Alfonso Cuarón’un Roma filmine benzetiyor. Roma da, Cuarón’un çocukluğuna dair izler taşıyordu.

Aynı zamanda Tarantino, dönemi ilk olarak roman olarak yazmaya başladığını açıklıyor. Fakat yıllar geçtikçe hikâyeyi bir filme dönüştürme fikrinin daha da belirginleştiğini fark etmiş.

Cannes’da gösterim sonrasında dakikalarca ayakta alkışlanan film, ülkemizde 23 Ağustos‘ta vizyona girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up