Quentin Tarantino Film Eleştirmenliğine Başladı

Hollywood
Geçtiğimiz yıl Once Upon A Time In Hollywood filmiyle gündemden düşmeyen Quentin Tarantino, sinema eleştirmenliğine başladı.

Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Kill Bill, Inglourious Basterds gibi sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış birçok filme imzasını atan Quentin Tarantino, geçtiğimiz yıl son olarak Once Upon A Time In Hollywood filmiyle seyirci karşısına geçti. Yönetmen, “Los Angeles’a yazdığım bir aşk mektubu” olarak tasvir ettiği Once Upon A Time In Hollywood filminin ardından emekli olacağını dile getirse de, birçok proje ve filmde ismi sık sık geçmişti.

Katıldığı bir programda hayatındaki değişikliklere dikkat çeken Tarantino, edebiyata ağırlık vermek istediğini dile getirmişti. Evde geçirdiği zamanda yazarlığa odaklanacağını söyleyen Tarantino, yönetmenliğin gençlere göre bir iş olduğunu da ifade etmişti.

Nitekim, bir çocuk babası olan Tarantino, evde ailesiyle vakit geçirmeye dikkat ederken aynı zamanda sinema sevgisini de farklı şekillerde devam ettirmeye karar vermiş. Beverly Cinema sitesi çatısı altında film eleştirileri yayımlayan yönetmenin Aralık ayından beri kaleme aldığı birçok eleştiri yazısı ortaya çıktı.

Tarihi tiyatronun resmi sitesini bir bloga dönüştüren Tarantino, Mart ayında 10 film için eleştiri yazısı yayımlamış. Filmler arasında The Image of Bruce Lee (1978), Paul Newman’ın Sometimes a Great Notion (1971), korku türündeki bilim kurgu filmi Prophecy (1979) ve Fatal Needles vs. Fatal Fists (1978) gibi yapımlar yer alıyor.

Tarantino’nun yazdığı film eleştirilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up