Bizimle İletişime Geçin

Hollywood

Quentin Tarantino Film Eleştirmenliğine Başladı

Quentin Tarantino’nun kaleminden…

Yayınlandı

tarihinde

Geçtiğimiz yıl Once Upon A Time In Hollywood filmiyle gündemden düşmeyen Quentin Tarantino, sinema eleştirmenliğine başladı.

Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Kill Bill, Inglourious Basterds gibi sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış birçok filme imzasını atan Quentin Tarantino, geçtiğimiz yıl son olarak Once Upon A Time In Hollywood filmiyle seyirci karşısına geçti. Yönetmen, “Los Angeles’a yazdığım bir aşk mektubu” olarak tasvir ettiği Once Upon A Time In Hollywood filminin ardından emekli olacağını dile getirse de, birçok proje ve filmde ismi sık sık geçmişti.

Katıldığı bir programda hayatındaki değişikliklere dikkat çeken Tarantino, edebiyata ağırlık vermek istediğini dile getirmişti. Evde geçirdiği zamanda yazarlığa odaklanacağını söyleyen Tarantino, yönetmenliğin gençlere göre bir iş olduğunu da ifade etmişti.

Nitekim, bir çocuk babası olan Tarantino, evde ailesiyle vakit geçirmeye dikkat ederken aynı zamanda sinema sevgisini de farklı şekillerde devam ettirmeye karar vermiş. Beverly Cinema sitesi çatısı altında film eleştirileri yayımlayan yönetmenin Aralık ayından beri kaleme aldığı birçok eleştiri yazısı ortaya çıktı.

Tarihi tiyatronun resmi sitesini bir bloga dönüştüren Tarantino, Mart ayında 10 film için eleştiri yazısı yayımlamış. Filmler arasında The Image of Bruce Lee (1978), Paul Newman’ın Sometimes a Great Notion (1971), korku türündeki bilim kurgu filmi Prophecy (1979) ve Fatal Needles vs. Fatal Fists (1978) gibi yapımlar yer alıyor.

Tarantino’nun yazdığı film eleştirilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollywood

Steven Spielberg Otobiyografisine Paul Dano Dahil Oldu

Oyuncu kadrosu genişliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Steven Spielberg Otobiyografisine Paul Dano Dahil Oldu

Adı henüz açıklanmayan Steven Spielberg’ün otobiyografik filminin oyuncu kadrosuna Paul Dano dahil oldu.

There Will Be Blood, Little Miss Sunshine ve Okja gibi dikkat çeken filmlerde yer almış Paul Dano şimdi de Steven Spielberg’ün adı henüz açıklanmayan yarı otobiyografik filminin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Spielberg‘ün çocukluğunu geçtiği Arizona’da geçecek yarı otobiyografik filmde Dano, Spielberg’ün babası Arnold olarak seyirci karşısına çıkacak. 2022 yazına vizyon planı yapan filmde Spielberg‘ün annesi olarak Blue Valentine ile parlayan Michelle Williams‘ı izleyeceğiz. Yönetmenin dayısı rolünü ise daha önce Superbad ve This Is the End gibi filmlerde rol almış komedyen Seth Rogen üstlenecek.

Steven Spielberg‘ün hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstleneceği otobiyografik filmde, kendi karakterini farklı bir isimle ekranlara taşıyacağı konuşuluyor. Oyun yazarı Tony Kushner‘in ise yönetmenin senaryosuna eşlik ettiği biliniyor.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Russell Crowe Yeni Thor Filminin Kadrosuna Dahil Oldu

Yıldız ismin hangi karakterle seyirci karşısına çıkacağı henüz açıklanmadı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Russell Crowe Yeni Thor Filminin Kadrosuna Dahil Oldu

Gladiator filmiyle Oscar kazanan Russell Crowe, dördüncü Thor filmi olacak Thor: Love and Thunder’ın oyuncu kadrosuna katıldı.

Yönetmen koltuğuna Taika Waititi‘nin oturduğu dördüncü Thor filmi Thor: Love and Thunder‘ın oyuncu kadrosu genişlemeye devam ediyor. Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson ve Christian Bale gibi yıldız isimlerin kadrosunda yer aldığı filme şimdi de Oscar’lı oyuncu Russell Crowe dahil oldu. Prodüksiyonu Avustralya’da devam eden filmde Russell Crowe‘un hangi karakter ile seyirci karşısına çıkacağı henüz açıklanmadı.

Marvel Stüdyoları tarafından çekilen filme Crowe ile birlikte Matt Damon, Luke Hemsworth ve Sam Neill gibi isimler de filmin kadrosuna ekledi. 6 Mayıs 2022 tarihine gösterim planı yapan Thor: Love and Thunder‘ın senaryosunu Waititi, Jennifer Kaytin Robinson‘la birlikte kaleme aldı.

Okumaya Devam Et

Film

Helen Mirren Kötü Karakter Olacak

Shazam! Fury of the Gods’ın kadrosuna dahil oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Helen Mirren Kötü Karakter Olacak

Helen Mirren, Shazam!’ın devam filmi Shazam! Fury of the Gods’ın kötü karakteri Hespera olarak seyirci karşısına çıkacak.

Shazam!‘ın devam filmi Shazam! Fury of the Gods‘ın oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı. 2019 yılında gösterime giren Shazam!‘ın devam filmi ilk filmdeki gibi David F. Sandberg tarafından yönetilecek. Devam filminde Zachary Levi, Adam Brody, Jack Dylan Grazer, Asher Angel ve Marta Milans gibi isimler eski rollerine dönerken filmin kötü karakteri Hespera’ya Helen Mirren hayat verecek.

2 Haziran 2023 tarihine gösterim planı yapan Shazam! Fury of the Gods, ihtiyaç anında söylediği sihirli sözcüklerle bir süper kahramana dönüşen Shazam’ın hikayesini konu alıyor. 

Usta oyuncu Mirren daha önce The Queen, The Good Liar ve RED gibi filmlerde başrolü üstlenmişti.

Okumaya Devam Et

Popüler