Quentin Tarantino, 20 Yaşında Yaptığı Röportajı Yayınladı

Genel Hollywood Manşet
Quentin Tarantino, 1982 yılında Apocalypse Now’ın ortak senaristi John Milius ile yaptığı röportajı yayınladı.

Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Kill Bill, Inglourious Basterds gibi sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış birçok filme imzasını atan Quentin Tarantino, geçtiğimiz yıl son olarak Once Upon A Time In Hollywood filmiyle seyirci karşısına geçti. Yönetmen, “Los Angeles’a yazdığım bir aşk mektubu” olarak tasvir ettiği Once Upon A Time In Hollywood filminin ardından emekli olacağını dile getirse de, birçok proje ve filmde ismi sık sık geçmişti.

Son projesinden bu yana zamanını Beverly Cinema sitesine yoğunlaşarak geçiren usta yönetmen, Aralık ayından beri birçok film eleştirisi yayınlamıştı.

Tarantino bu kez nostaljik bir ilke imza atarak 1982 yılında, henüz 20 yaşındayken Apocalypse Now’ın ortak senaristi John Milius ile yaptığı röportajı yayınladı.

Giriş bölümünde, “Yazar-yönetmen John Milius ile yapılan bu röportaj, ben yirmi yaşındayken yapıldı. O sırada Barbar Conan filmiyle ilgilenen Milius’un asistanını arayarak bir kitap yazdığımı söyledim. Bana onunla röportaj yapma şansı verdiler” ifadelerini kullanan Tarantino, John Milius ile röportaj için iki kez bir araya geldiğini söyledi.

John Milius, Francis Ford Coppola’nın kült filmi Apocalypse Now’ın ortak senaristi olarak Oscar adaylığı kazandı ve 1980’lerde Barbar Conan ve Red Dawn gibi filmleri yöneterek kariyerine devam etti.

Tarantino’nun Milius ile yaptığı röportajı okumak için buraya tıklayın.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up