Prometheus’tan ilk kare yayınlandı

Dünya Manşet

Ridley Scott’ın merakla beklenen filmi Prometheus’tan ilk görsel yayınlandı.

20th Century Fox, Prometheus’tan ilk kareyi San Diego’da düzenlenen Comic Con’da yayınladı. Katılımcıları sahne arkası çekimlerini içeren bir kısa film de bekliyordu. Yapılan ilk yorumlar kısa da olsa görüntülerin etkileyici olduğunu gösteriyor.

Yazar Damon Lindelof’tan sonra Ridley Scott ve Noomi Rapace uydu bağlantısı ile panele katıldı.  Scott bundan böyle çekeceği tüm filmlerin 3D olacağını da açıkladı.

‘Prometheus’ Alien’ın öncesini mi anlatıyor?

Ridley Scott’ın merakla beklenen filmi ‘Prometheus’un senaristlerinden Damon Lindelof, filmin ‘Alien’la olan bağını açıkladı.

2012’nin en iddialı filmi olmaya aday ‘Prometheus’un senaristlerinden Damon Lindelof, filmle ilgili ilk ipuçlarını verdi.

Ridley Scott’ın yöneteceği ‘Prometheus’un ilk önce 1979 tarihli ‘Alien’ın (Yaratık) öncesini anlatacak bir film olarak düşünüldüğünü söyleyen Lindelof, daha sonra filmin ‘Alien’dan bağımsız bir projeye dönüştüğünü açıkladı.

Filmin tamamen Alien’dan kopmadığını da söyleyen Lindelof, ”Herkes öncesi anlatan bir film olmasını istiyordu. Ben, her zaman ‘prequel’ (öncesini anlatan) filmlerin orijinal yapımlar olması gerektiğini düşünüyorum. Gerçek bir ‘prequel’ aslında ilk filmden bağımsız, olayların öncesini seyircisine sunmalı. Aynı dünyalara ait olsalar bile farklı konuları, farklı karakterlerle anlatmalı. Benim ‘Prometheus’ ile ilgili fikirlerim böyle” diye konuştu. Lindelof, Ridley Scott ile çok uyumlu çalıştıklarını da söyledi.

8 Haziran 2012’de vizyona girecek olan filmin çekimleri İngiltere’de devam ediyor. Scott’ın merakla beklenen filminde Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Guy Pearce ve Idris Elba yer alıyor.

[ntvmsnbc]

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up